• Informacje na temat:

  choroby przenoszone droga plciowa

Artykuły na temat: choroby przenoszone droga plciowa
 • ​Skuteczna ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową?

  To mit, że seks oralny chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

 • Wirus przenoszony drogą płciową powoduje raka

  Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) zwykle kojarzy się z rakiem szyjki macicy. Słusznie, ale HPV może być również przyczyną raka narządów głowy i szyi. Jest też przyczyną powstawania innych nie tak groźnych chorób. Warto wiedzieć, jak minimalizować ryzyko.

 • Co powinnaś wiedzieć o chorobach wenerycznych?

  Choroby weneryczne przenoszone są drogą płciową. Zaniechanie bądź leczenie na własną rękę takich chorób może być szkodliwe dla twojego organizmu.

 • Wakacyjne choroby

  Zatrucia pokarmowe, zakażenia bakteriami przy kontakcie ze zwierzętami i owadami oraz choroby przenoszone drogą płciową - to najistotniejsze zagrożenia podczas urlopu.

 • Czego wstydzą się Polacy?

  Są tacy lekarze, do których udajemy się ukradkiem albo nie chodzimy wcale. Nie przyznajemy się, że cierpimy na choroby przenoszone drogą płciową, schorzenia psychiczne i związane z jelitem grubym. To szczególnie niebezpieczne tabu.

 • ​Najbardziej niebezpieczne pozycje seksualne. Znamy wyniki badań

  Co może być niebezpiecznego w seksie? Na myśl przychodzą nam przede wszystkim: niechciana ciąża i choroby przenoszone drogą płciową. O tym, że podczas uprawiania seksu możemy zrobić sobie krzywdę w sposób dosłowny, myślimy rzadko. Okazuje się jednak, że pewne pozycje narażają nas na większe ryzyko. Jakie to pozycje? Przeczytajcie i miejcie się na baczności.

 • Rzęsistek pochwowy: Jak leczyć

  Rzęsistek pochwowy przenosi się głównie drogą płciową, ale nie tylko...

 • Uwaga na choroby zakaźne

  Zwykle ofiarą choroby zakaźnej padają dzieci, za to przechodzą ją dużo łagodniej, niż dorośli, rzadziej też mają powikłania. Szczepienie lub przebycie infekcji nie zapewniają całkowitej odporności, ale ryzyko zachorowania wzrasta u osób nieszczepionych, które dotąd nie chorowały. Ze względu na możliwe powikłania (np. w układzie oddechowym) ważne jest wczesne rozpoznanie choroby i kontrolowanie...

 • Szczepionka ratująca życie. Może uchronić przed rakiem

  Przenoszone drogą płciową wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV) są najczęstszą przyczyną raka szyjki macicy. HPV przyczynia się również do powstawania rzadziej spotykanych nowotworów – pochwy i sromu, odbytu oraz prącia. Najskuteczniejszą ochroną przed zachorowaniem jest szczepionka, która zapobiega 70 proc. nowotworów szyjki macicy.

 • Pierwszy raz. U 60 proc. młodych jest z miłości

  Inicjacja seksualna zostawia ślad w psychice i w seksualności człowieka na całe życie. O różnych aspektach pierwszych kontaktów i życiu płciowym młodzieży mówi seksuolog, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, dr Andrzej Depko.

Dyskusje na temat: choroby przenoszone droga plciowa