• Informacje na temat:

  choroby przenoszone droga plciowa

Artykuły na temat: choroby przenoszone droga plciowa
 • ​Skuteczna ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową?

  To mit, że seks oralny chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

 • Co powinnaś wiedzieć o chorobach wenerycznych?

  Choroby weneryczne przenoszone są drogą płciową. Zaniechanie bądź leczenie na własną rękę takich chorób może być szkodliwe dla twojego organizmu.

 • Wakacyjne choroby

  Zatrucia pokarmowe, zakażenia bakteriami przy kontakcie ze zwierzętami i owadami oraz choroby przenoszone drogą płciową - to najistotniejsze zagrożenia podczas urlopu.

 • Czego wstydzą się Polacy?

  Są tacy lekarze, do których udajemy się ukradkiem albo nie chodzimy wcale. Nie przyznajemy się, że cierpimy na choroby przenoszone drogą płciową, schorzenia psychiczne i związane z jelitem grubym. To szczególnie niebezpieczne tabu.

 • ​Najbardziej niebezpieczne pozycje seksualne. Znamy wyniki badań

  Co może być niebezpiecznego w seksie? Na myśl przychodzą nam przede wszystkim: niechciana ciąża i choroby przenoszone drogą płciową. O tym, że podczas uprawiania seksu możemy zrobić sobie krzywdę w sposób dosłowny, myślimy rzadko. Okazuje się jednak, że pewne pozycje narażają nas na większe ryzyko. Jakie to pozycje? Przeczytajcie i miejcie się na baczności.

 • Rzęsistek pochwowy: Jak leczyć

  Rzęsistek pochwowy przenosi się głównie drogą płciową, ale nie tylko...

 • Uwaga na choroby zakaźne

  Zwykle ofiarą choroby zakaźnej padają dzieci, za to przechodzą ją dużo łagodniej, niż dorośli, rzadziej też mają powikłania. Szczepienie lub przebycie infekcji nie zapewniają całkowitej odporności, ale ryzyko zachorowania wzrasta u osób nieszczepionych, które dotąd nie chorowały. Ze względu na możliwe powikłania (np. w układzie oddechowym) ważne jest wczesne rozpoznanie choroby i kontrolowanie...

 • Szczepionka ratująca życie. Może uchronić przed rakiem

  Przenoszone drogą płciową wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV) są najczęstszą przyczyną raka szyjki macicy. HPV przyczynia się również do powstawania rzadziej spotykanych nowotworów – pochwy i sromu, odbytu oraz prącia. Najskuteczniejszą ochroną przed zachorowaniem jest szczepionka, która zapobiega 70 proc. nowotworów szyjki macicy.

 • Pierwszy raz. U 60 proc. młodych jest z miłości

  Inicjacja seksualna zostawia ślad w psychice i w seksualności człowieka na całe życie. O różnych aspektach pierwszych kontaktów i życiu płciowym młodzieży mówi seksuolog, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, dr Andrzej Depko.

 • Jak zadbać o zdrowie okolic intymnych?

  ...regeneracji, większa zaś predyspozycja do infekcji bakteryjnych i grzybiczych oraz do urazów - otarć, przewlekłych nawracających stanów zapalnych, stanów przedrakowych, a nawet do choroby nowotworowej(...) sygnałem poważnej choroby. Dermatologicznej, jak liszaj twardzinowy czy leukoplakia - rogowacenie białe, grzybicy, cukrzycy, chorób z autoagresji wywołujących zmiany naczyniowe, chorób przenoszonych...

Dyskusje na temat: choroby przenoszone droga plciowa
 • choroby przenoszone droga plciowa

  Absolutnie nikt na tym forum nie poruszyl tego ze zdradzajac mozna zlapac nie tylko AIDS ale wiele innych chorob przenoszonych droga plciowa i oralno-analna.Prezerwatywy niestety nie chronia w 100% wiec zdrada to nie tylko jakis tam wyskok w bok to przede wszystkim narazanie zyciowego partnera na ciezkie choroby a nawet smierc/AIDS/.

 • Mozna chorobe przyniesc do domu

  Jest wiele chorob przenoszonych droga plciowa , np opryszczka narzadow plciowych -choroba wirusowa,ktora po latach moze powracac i przyczyniac sie do powstawania raka .Inne choroby to np.Klykciny konczyste,Rzezaczka,Rzesistkowica, wzwB ,Chlamydiozy przenoszone droga plciowa ,AIDS itd.Nigdy nie wiadomo kto co ma miedzy nogami!

 • no nie zupelnie

  tylu jak zabija nas choroby przenoszone droga plciowa. w srodowisku zwierzat chore osobniki sie zabija (i te ktorych jest za duzo) kiedys i do tego dojdzie w naszym swiecie...