• Informacje na temat:

  brak okazywania uczuc w związku

Artykuły na temat: brak okazywania uczuc w związku
 • Kolejność uczuć

  Kochać to nie znaczy zawsze to samo... Kobieta kocha inaczej niż mężczyzna i czegoś innego w miłości oczekuje. Uczucie zmienia się wraz z przeżytym wspólnie czasem. Po 20 latach rzadko przypomina to z dnia zaręczyn. Zdaniem wielu psychologów, rozpad więzi i wygasanie miłości są nieuchronne. Czy rzeczywiście? Profesor Bogdan Wojciszke podpowiada nam, jak uniknąć „końca świata” małżonków...

 • Jak skłonić partnera, by okazywał więcej czułości

  ...jeśli brak zainteresowania ze strony ukochanego bardzo cię dotyka, nie oddalaj się od swojego mężczyzny i nadal okazuj mu uczucia. Nie rób jednak nic wbrew jego woli. Nadmiar czułości i okazywanie jej(...) wzajemne okazywanie sobie uczuć nie tylko buduje bliskość w związku, ale też może zwyczajnie sprawiać frajdę. Męski punkt widzenia Mężczyznom - trudniej niż kobietom - jest wyrazić swoje uczucia...

 • Ciągle jestem zazdrosna!

  Odrobina niepewności utrzymuje w związku odpowiednią temperaturę uczuć. Lecz jej nadmiar jest niszczący. Dla ciebie - bo żyjesz w lęku i napięciu. Dla partnera - bo zabiera mu wolność. Gdy zrozumiesz, jak rodzi się obsesyjna zazdrość, nauczysz się nad nią panować.

 • Zazdrość, zawiść, zemsta

  ..., a gdyby puściły, to rozpacz, pustka, brak sensu, lęk przed przyszłością już bez tego kogoś, nawet bez walki z nim, staną się czymś nie do wytrzymania. Dlatego czasami ludzie "chwytają się" złości i bywają(...) zawsze leczy. Ale życie chyba nie jest aż tak proste. A w przypadku zdrady? - Można na to spojrzeć i tak, że w zdradzie zemsta jest w pewnym sensie dowodem uczucia, bo jeśli mam chęć i energię...

 • Jak nauczyć męża czułości

  Jej potrzeba nigdy nie maleje. Z czasem umacnia związek silniej niż seks, bo najlepiej wyraża uczucie i troskę o drugą osobę. Dlaczego więc mężczyźni mają z jej okazywaniem taki kłopot? Czy da się z tym coś zrobić?

 • Rozwiedźmy się!

  Patrząc na związki znajomych zauważam, że wiele z tych które wydawały się niezniszczalne nie przetrwało próby czasu. Dorosłe życie, odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i za rodzinę, presja czasu i pieniądza, nierealne oczekiwania i brak komunikacji miedzy ludźmi to skuteczne weryfikatory miłości. Dla wielu wygodniej jest wyskoczyć ze związku niż o niego zawalczyć.

 • Idealnie nie jest, ale się staramy

  Długie trasy koncertowe Budki Suflera zniszczyły małżeństwo Krzysztofa Cugowskiego, ale nie zerwały jego relacji z synami. Brak emocjonalnego kontaktu z Piotrkiem i Wojtkiem to już na szczęście przeszłość. Dotarli się nie tylko rodzinnie, ale muzycznie. Niedawno ojciec i synowie weszli razem do studia, żeby nagrać wspólną płytę. Symboliczne pojednanie?

 • Czas na realizację waszych ukrytych energii miłości, ale w innej formie, niż to było planowane. Wniesiesz do waszego związku trochę więcej luzu! Ożywi...

 • Żeby się nie rozstać

  Pół kilograma troski, dwadzieścia gramów seksu, dziesięć szacunku, kilo dwadzieścia ciepłych uczuć. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby ktoś wymyślił przepis na miłość? Psychologowie po 14 latach badań opracowali coś przeciwnego... regułę klęski w związku. Wyodrębnili cztery zachowania, które gwarantują rozstanie. Ale jest też dobra wiadomość. Wiemy, jak ich unikać.

 • Niedokończona żałoba

  Śmierć osoby bliskiej zostawia rany, które się stopniowo zabliźnią. Nie zmienia to jakości uczuciowej tego związku, nie cofa na przykład uczuć miłości - mówi psychiatra, psychoterapeuta dr hab. med. Bogdan de Barbaro.