• Informacje na temat:

  ból podbrzusza przyczyny

Artykuły na temat: ból podbrzusza przyczyny
 • Bóle w podbrzuszu: O czym mogą świadczyć i jak je złagodzić

  Uczucie ciągnięcia, kłucia czy skurczu w dole brzucha może mieć bardzo różne przyczyny. Sprawdź, co tak naprawdę może ci dolegać i jak szybko wrócić do zdrowia.

 • Ból jajników - objawy i przyczyny

  Ból jajników ma różne podłoże fizjologiczne bądź może oznaczać wiele chorób. Szczególnie niebezpieczny jest dla kobiet w ciąży. Ból jajników najczęściej ma swoje miejsce w podbrzuszu w zależności od schorzenia jego ból może być silniejszy czyli taki, z którym musisz udać się do lekarza lub taki, z którym poradzisz sobie sama za pomocą środków przeciwbólowych.

 • Bóle menstruacyjne: Jak je zmniejszyć

  Pierwszego dnia miesiączki odczuwasz lekki dyskomfort w dolnej części brzucha? Jeśli ból nie jest zbyt dokuczliwy i nie trwa dłużej niż kilka godzin, nie ma się czym przejmować. Z nieco większym(...) niż 2-3 dni. Jeśli ból jest tak silny, że uniemożliwia ci funkcjonowanie albo gdy towarzyszą mu wymioty czy omdlenia, powinnaś koniecznie skonsultować się z lekarzem. Trzeba to zrobić także wtedy...

 • Dlaczego malca boli brzuszek?

  Pomożemy ci odkryć przyczyny dolegliwości żołądkowych u twojego smyka oraz podpowiemy, co możesz zrobić, aby szybko przynieść ulgę cierpiącemu brzdącowi.

 • Kolka nerkowa

  Przeszywający ból podbrzusza może być spowodowany kolką nerkową, czyli zatkaniem kanalika moczowego przez kamień – cierpi na to schorzenie co dwudziesta osoba, częściej dotyka mężczyzn. Z reguły jest to jednorazowa przypadłość, choć zdarzają się osoby, które muszą zmagać się z nią przez całe życie. Kolka nerkowa to charakterystyczny objaw kamicy nerkowej.

 • Bolesne miesiączkowanie: Jak sobie z nim radzić?

  Większość kobiet w trakcie miesiączki odczuwa ból i skurcze zlokalizowane w okolicach podbrzusza. Skurcze macicy ułatwiają usuwanie resztek błony śluzowej i przyśpieszają oczyszczanie się jej jamy.

 • Gdy jelita są drażliwe

  Przyczyny dolegliwości trawiennych i złego nastroju.

 • Bolesne owulacje - to się leczy!

  Jeśli jajeczkowanie sprawia ci ból, nie bagatelizuj go. Lekarz znajdzie przyczynę.

 • Trzymaj w ryzach wirusa HPV

  Human Papilloma Virus jest dziś tematem wielu kampanii informacyjnych. Nie bez przyczyny!

 • Leczymy powakacyjne dolegliwości: Ważne intymne badania

  ...: - serowate upławy (grzybica) - żółte lub zielone upławy o rybim zapachu, ból podczas stosunku (podejrzenie zakażenia rzęsistkiem) - ropne upławy, bóle podbrzusza, stawów, wypryski na skórze (mogą(...) z moczu. W ustaleniu przyczyny braku okresu pomoże badanie ginekologiczne, a także USG dopochwowe (umożliwia wykrycie torbieli jajników, które mogą zaburzać cykl miesiączkowy). - Leczenie: W unormowaniu...