• Informacje na temat:

  bieganie w upale

Artykuły na temat: bieganie w upale
 • Dietetyk sportowy: Nigdy nie powinno się biegać na czczo

  ...wykazały, że osoby, które biegają zaledwie 15-30 minut w tygodniu, wykazują znacznie mniejszą skłonność do popadania w stany depresyjne. - Bieganie to forma aktywności coraz bardziej popularna(...), najlepiej biegać albo wcześnie rano, albo późnym wieczorem, nigdy w pełnym upale. Wcześniej obowiązkowo trzeba zjeść jakąś małą przekąskę. - Rano często ludzie biegają na czczo, absolutnie nikt nie...

 • Jak przetrwać upał w betonowej dżungli

  Upały w mieście są trudniejsze do zniesienia niż na wsi. Przyczyna jest prozaiczna – wszędobylski beton nagrzewa się dużo szybciej aniżeli grunt. Po kilku gorących dniach w mieście tworzy się efekt piekarnika, który powoduje, że organizm szybko się odwadnia, łatwiej ulega poparzeniom słonecznym, może prowadzić do omdleń. Oto kilka sposobów na przeżycie lata w mieście.

 • Uwaga, upał!

  Pamiętacie film Joela Schumachera "Upadek" z Michaelem Douglasem w roli głównej? Bohater uwięziony w ulicznym korku w potwornym upale (nie działa klimatyzacja, nie może uchylić szyby), zirytowany bzyczeniem latającej muchy wpada w szał. Nic dziwnego, wewnątrz rozgrzanego słońcem samochodu temperatura może sięgać nawet 70 st. C!

 • Zimno? To dobrze, będziesz zdrowsza!

  Nie bójmy się mrozu, bo jest dla naszego zdrowia dużo bardziej korzystny niż upał. Niska temperatura przyspiesza regenerację komórek. Zimno może też zapobiec przeziębieniu, ulżyć w bólu głowy i pomóc chorym stawom.

 • Jak co srode bylam biegac w naszym parku obok... Biegam regularnie trzy razy w tygodniu zazwyczaj, wczesna pora, ale dzisiaj dopiero uderzyl mnie ten tlum!...

 • I sie cieszymy z tego, bo choc ja bardzo wysokich temperatur nie cierpie, to Patrys ma frajde i moze caly dzien po ogrodku biegac. Zreszta az tak zle nie...

 • Upały żyłom nie służą

  Lato – ze względu na wysokie temperatury – to najtrudniejsza pora roku dla naszego układu krążenia.

 • Choć lato kapryśne, to serce bezpieczne. 10 obronnych zasad

  Sprawdźmy, jak w najcieplejszych miesiącach roku powinnyśmy o siebie zadbać, gdy mamy problemy z układem krążenia. Oto rady lekarza.

 • Wysokie temperatury a aktywność fizyczna – jak je pogodzić?

  Aby być zdrowym i móc cieszyć się atrakcyjną sylwetką, nie wystarczy sama dieta – równie ważna jest aktywność fizyczna. Teoretycznie najlepszy okres na to, żeby jak najwięcej się ruszać, stanowi wiosna i lato. W praktyce jednak wiosenna pogoda bywa bardzo kapryśna, a w lecie niejednokrotnie musimy radzić sobie z falą upałów. Jak pozostać aktywnym, gdy termometry wskazują wysoką temperaturę? Jakie sporty w takiej sytuacji najlepiej wybrać?

 • W dobrej formie mimo burz i upałów

  Lato to czas pogodowych skrajności, które mogą źle się odbijać na naszej kondycji fizycznej i psychicznej. Na szczęście możemy osłabić ten wpływ. Podpowiadamy, jak skutecznie i… w przyjemny sposób o siebie zadbać.

Dyskusje na temat: bieganie w upale