• Informacje na temat:

  bieganie a zdrowie

Artykuły na temat: bieganie a zdrowie
 • Jak biegać zimą?

  ...lub na nierównych powierzchniach istnieje ograniczone oświetlenie uliczne, które może stanowić zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. Bieganie zimą niewątpliwie generuje więcej przeszkód niż wiosenne(...) satysfakcji i lepszego samopoczucia, zadbamy o kondycję i zdrowie, o które dbać powinniśmy przecież przez cały rok. (PAP Life)

 • Bieganie: Dlaczego jest takie popularne? Jak zacząć, by uniknąć odcisków

  Biegać może praktycznie każdy, bez względu na wiek i zasobność portfela. I tak naprawdę jedynie od tego, jak silną mamy potrzebę i motywację, zależy sukces naszej decyzji o uprawianiu tego dobroczynnie działającego na nasze zdrowie sportu.

 • Biegaj zimą

  Bieganie znowu jest w modzie. Chłód, mróz, a nawet śnieg wcale nie muszą oznaczać zakończenia sezonu na jogging. Wystarczy tylko odpowiednio się do tego przygotować...

 • TEST: Chcesz biegać? To zacznij od marszu!

  Przyszła wiosna, a wraz z nią obudziła się w nas chęć zadbania o zdrowie, sylwetkę i dobre samopoczucie. Nawet jeśli scenariusz powrotu do formy co roku wygląda identycznie i prędzej czy później tracimy wiosenną motywację warto powalczyć o to, by w tym roku było inaczej.

 • Zimno? Na zdrowie!

  ...nawet w najbardziej nieprzyjemną pogodę. Przeciwnie. Bieganie, spacery z kijkami czy jazda na nartach w zimne dni uczą nasz organizm radzenia sobie z niską temperaturą. Kąpiel stóp hartuje Ogrzane...

 • Mamo, odkąd biegasz, nie krzyczysz!

  Przeszła ciężką kontuzję kręgosłupa, po której nikt nie wierzył, że może jeszcze wrócić do formy. Dziś biega maratony, chodzi po górach i dzieli się swoją pasją z innymi. Małgorzata Majewska, autorka książki "Przepis na bieganie" wie jak zacząć od nowa.

 • Slow jogging - truchtem po zdrowie

  Według profesora Hiroaki Takany, legendarnej postaci w Japonii, "wolne bieganie" jest równie efektywne, co morderczy trening biegacza" - zapewnia Magda Jackowska. Asystentka profesora wyjaśnia, czym jest filozofia slow jogging.

 • Jak dbać o zdrowie i cieszyć się życiem?

  Chyba każdy z nas na pierwszym miejscu listy marzeń zawsze stawia zdrowie. Nie bez kozery często życzymy sobie nawzajem dobrej formy, bo „reszta jakoś wtedy sama się ułoży”. Aby nie poprzestać na pobożnych życzeniach warto pomóc swojemu organizmowi walczyć ze szkodliwymi czynnikami, a tym samym cieszyć się przez długie lata doskonałą kondycją. Jak to zrobić?

 • Trzydzieści minut dla zdrowia

  Aktywność fizyczna zapobiega wielu chorobom, a część z nich nawet leczy. Nie trzeba jednak chodzić na siłownię albo biegać w maratonach, żeby zyskać dobrą kondycję i wzmocnić zdrowie. Wystarczy spacerować pół godziny dziennie.

 • Bieganie: Wyznacz sobie cele

  Podobnie jak z każdą inną aktywnością w życiu, znacznie więcej satysfakcji osiągniesz i dużo więcej wydobędziesz z siebie, mając konkretny powód lub motyw, by kontynuować to, co robisz. Kiedy byłam nastolatką, miałam zwyczaj w sylwestra spisywać na kartce cele na nadchodzący rok. Tę kartkę trzymałam w moim pierwszym dzienniku treningów. Część celów miała związek z bieganiem, inne z moim życiem...

Wideo na temat: bieganie a zdrowie
 • Biegasz, gdy za oknem smog? To poważny błąd!

  Aktywność fizyczna w smogu jest niebezpieczna dla zdrowia. Np. biegając, możemy wdychać nawet trzy razy więcej zanieczyszczeń niż podczas zwykłego spaceru. Należy o tym pamiętać zwłaszcza teraz, gdy normy w Polsce są przekroczone kilkukrotnie. Zdjęcia pochodzą z bazy X-Bank Gallery.

 • Czy Rafał Brzozowski dba o swoje zdrowie?

  Rafał Brzozowski to wokalista, który dba o swoje zdrowie i mówi o tym głośno. - Mam zrobione wszystkie badania. Sprawdziłem między innymi swój poziom cholesterolu. Unikam cukru i praktycznie wyłączyłem sól z diety - powiedział. Dodatkowo uprawia sport. - Kilka razy w tygodniu biegam. W swojej scenicznej pracy potrzebuje być w formie - dodał. (Źródło: Agencja TVN/ x news)

 • 10 tys. kroków dziennie wystarczy, by zachować młodość?

  Jak wynika z badań brytyjskich naukowców, żeby zachować dobrą formę, należy codziennie zrobić 10 tysięcy kroków. Ile kroków robią Michał Baryza, Tamara Gonzales Perea i Jan Pirowski? W "Dzień Dobry TVN" o tym, jak dostosować aktywność fizyczną do naszego zdrowia i stylu życia opowiedział dr. hab. n. med. Maciej Karcz. Czy bieganie w centrum miasta ma więcej plusów, czy minusów?

Dyskusje na temat: bieganie a zdrowie
 • Re: Podobają się wam sportowe buty na koturnie?

  Nie, jeśli koturny to takie - http://www.merg.pl/product-pol-23383-Koturny-czolenka-czarne.html A buty sportowe to mają być przede wszystkim wygodne. Jak to? Bieganie na obcasie? Przecież to można tylko zdrowie sobie zniszczyć!

 • Re: Mamo, odkąd biegasz, nie krzyczysz!

  bieganie jest dobre na wszystko. jeżeli oczywście zdrowie pozwala! Mnie mąż kazał biegać hehe :) powiedział ze mi dobrze zrobi. i faktycznie. biegam sobie według indywidulnego treningu od KS Staszewscy, dzieki czemu widze efekty zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne ;)

 • Czy rzeczywiście SPORT TO ZDROWIE?

  czasem wypiję dla zdrowia, ale wódkę odstawiłem całkowicie. Przybrałem trochę kilogramów, sylwetka się poprawiła. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że SPORT TO ZDROWIE. Zwykła siłownia a tyle daje radości i siły do życia. Polecam również basen oraz bieganie bądź rower. Jakie jest wasze zdanie? Lubicie się ruszać?

 • Re: Bieganie najlepsze na poprawę nastroju

  Sport to samo zdrowie, każdy Ci to powie...

 • Re: Bieganie jest szkodliwe? (Może zniszczyć Twoje stawy)

  Ogólnie wiadome, że sport to zdrowie... stracone

 • Re: Poobiedni spacer - włoska recepta na zdrowie

  No nie wiem czy po jogurciku na obiad, miałbyś siłę na bieganie.... chyba do ....

 • Re: Bieganie jest szkodliwe? (Może zniszczyć Twoje stawy)

  chudłem szybko i przy 189 cm wzrostu ważyłem 84 kg.Nie wiem czy wrócę do biegania mimo,że to wspaniała rzecz,ale o zdrowie trzeba dbać i chyba zacznę więcej pływać.Tu też masz pole do popisu.Nie(...) posłuszeństwa na dobre, to pewnie będę musiała się przerzucić na pływalnię :( No tak,gdybym po przeczytaniu twojego postu miał wybierać basen czy bieganie to wybrałbym bieganie.Świetnie się czułem

 • Re: Jak bezpiecznie biegać?

  tysiace kilometrów przejechałem na rowerze szosowym, setki przepłynąłem kraulem i nie mam pojęcia co to KONTUZJA!!! ?Bieganie to SYF maskra dla naszego ukladu kostno stawowego jak i sercowo naczyniowego Ktoś musi to powiedzieć głośno zanim tysiące ludzi straci zdrowie. Ludzka stopa nie jest przystosowana do biegania bo jakby byla to mielibysmy wysoko pięte jak zwierzęta biegające. Podczas biegu

 • Re: Bieganie jest szkodliwe? (Może zniszczyć Twoje stawy)

  Ja właśnie byłem u lekarza z lewym kolanem,które po kilku latach biegania zaczęło mi doskwierać.Dostałem leki,krioterapię,ultradźwięki i ma pomóc.Biegałem dużo-co drugi dzień po około 15 km.Fakt,że chudłem szybko i przy 189 cm wzrostu ważyłem 84 kg.Nie wiem czy wrócę do biegania mimo,że to wspaniała rzecz,ale o zdrowie trzeba dbać i chyba zacznę więcej pływać.Tu też masz pole do popisu.Nie

 • Re: Orzech na zdrowie

  Ruch i Slimunox to prosty sposób na schudni?cie Ja wybrałam bieganie bo to najtasza forma ruchu a oprócz tego świetnie działa na każde partie ciała wiec tłumaczenie sobie że się nie ma kasy albo czasu to brednia Slimunox dodatkowo wzmaga spalanie i tłumi apetyt dzięki czemu odchudzanie staje się proste Nigdy wcześniej nie schudłam 10 kg zawsze było to 3 czy 4 które później po paru miesiącach