• Informacje na temat:

  bezdech

Artykuły na temat: bezdech
 • Bezdech senny

  Pierwsze objawy: Co może zaniepokoić Obturacyjny bezdech senny - tak nazywa się stan, w którym dochodzi do zatrzymania oddechu na skutek zablokowania dróg oddechowych. Chrapanie - jest pierwszym objawem obturacyjnego bezdechu sennego. To odgłos wydawany przez drgające tkanki gardła. Normalnie znajdują się one na tyle wysoko, że nie ulegają drganiom. Ale pod wpływem różnych czynników może dojść...

 • Bezdech, Grzegorz Kapla

  ...4 kwietnia swoją premierę ma debiutancki kryminał Grzegorza Kapli pod tytułem "Bezdech". Trzymająca w napięciu lektura, skupia w sobie wiele wątków historycznych, realistycznie odwzorowując trudną historię Polski od czasów Drugiej Wojny Światowej, przez okres PRL-u, aż do czasów obecnych. Grzegorz Kapla, żyje z pisania już od wielu lat. Podczas swojej kariery dziennikarskiej opublikował...

 • Bezdech senny – co to jest?

  Chrapanie nie tylko zakłóca normalny sen (osobie chrapiącej, a także np. jej partnerowi). Sprawia też, że w nocy nie możemy odpocząć, nasz organizm jest niedotleniony. Może też być jednym z objawów bezdechu.

 • Bezdech senny: Można i... trzeba go leczyć

  Pierwsze objawy Chrapanie - jest pierwszym objawem obturacyjnego bezdechu sennego, czyli stanu, w którym dochodzi do zatrzymania oddechu na skutek zablokowania dróg oddechowych. Brak snów(...) i wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej. Zmęczenie i senność w ciągu dnia - są konsekwencją tzw. mikroprzebudzeń, do jakich dochodzi po bezdechu. Płytki sen nie przynosi odpoczynku. Jakie są powikłania...

 • Chrapiesz? Sprawdź, czy nie grozi ci bezdech senny

  Nawet co trzecia osoba może mieć problem z chrapaniem. W większości przypadków jest to uciążliwe jedynie dla osób śpiących obok. Może jednak oznaczać bezdech senny, czyli spłycenie albo zaprzestanie oddychania przez co najmniej 10 sekund.

 • ...chciałam o przyjaźni. Bo nareszcie moja Alicja zaczęła słuchać Kicia z Chesbire. Zaczyna oddychać bo długim czasie bezdechu. a to znaczy, że długie paplanie  nie poszło na marne. mimo wszystkich zawziętości(...), ale warto poczekać. a ja będę w pogotowiu.po bezdechu czas na deep breath. na wiosnę na nowe uda się na pewno. mój respirator już długo nie pociągnie. ciężko jakoś mi tej wiosny. milcząco ze strony...

 • Chrapanie niszczy serce

  Konsekwencją chrapania i bezdechu jest nie tylko senność w ciągu dnia. Mogą one prowadzić do nadciśnienia, cukrzycy, zawału, udaru mózgu.

 • Chrapiesz? Uważaj na serce

  Samo nie jest chorobą. Ale gdy chrapaniu towarzyszy obturacyjny bezdech senny, stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Dlatego nie lekceważmy go!

 • w koncu to z siebie wyrzuciles, piekielna awantura, wypadlo to z ciebie jak zdechla gnijaca zaba, ktora juz nie miescila sie w twoim zolodku, ah co za...

 • Siedem pytań o... chrapanie

  O chrapaniu i bezdechu mówi dr n. med. Beata Borawska, foniatra i audiolog z Kliniki Otolaryngologii CSK MSW w Warszawie.

Wideo na temat: bezdech
 • Przyczyny, objawy i leczenie bezdechu sennego

  Nie każda osoba chrapiąca cierpi na bezdech senny, ale każda osoba cierpiąca na bezdech chrapie. Jakie jeszcze są objawy tej choroby? O schorzeniu opowiedział światowej klasy specjalista prof. Robert Skomro z Uniwersytetu Saskatchewan w Kanadzie. - Budzenie się niewyspanym i senność w ciągu dnia powinno nas skierować do lekarza - wyjaśnił. Za pomocą jakich badań można wykryć chorobę? Czy bezdech

 • Jak poradzić sobie z chrapaniem?

  Jakie są przyczyny chrapania? Jak można to leczyć? Wyjaśnił to w "Dzień Dobry TVN" dr Michał Michalik, laryngolog. Czy krople dostępne w aptekach działają? A czym jest bezdech?

Dyskusje na temat: bezdech
 • Re: Co zrobić, żeby nie chrapać, jak niedźwiedź???

  Najważniejsze żeby nie bagatelizować problemu, bo okazuje się on gorszy, od wielu innych. Trzeba działać - jeśli bliscy zauważyli bezdech to należy iść na badania - mam w rodzinie osobę, która właśnie w ten sposób straciła życia. Jakoś od tego momentu wszyscy w naszym otoczeniu inaczej patrzą na bezdech.

 • Re: Bezdech senny – co to jest?

  ja nie wiem czy takie aparaty coś zdziałają... raczej zalecałabym wizytę u lekarza i profesjonalne badania. w Cm Medicum w Warszawie dr Rafał Rola wykonuje polisomnografię, to takie zaawansowane badanie do diagnozowania bezdechu nocnego. dzięki niemu lekarz może ocenić co jest jego przyczyną i wprowadzić odpowiednie leczenie

 • Re: Leczenie chrapania Kraków

  Powinnas rozwiązać ten problem jak najszybciej! Chrapanie może powodować bezdech senny... Czasem pomaga zmiana pozycji snu, leżenie na boku ale przede wszystkim musisz sie skontaktować z dobrym specjalistą.

 • Re: Bezdech senny: Można i... trzeba go leczyć

  * do nurek**Moja siostra ma skorygowana i jest zadowolona. U mnie przed badaniem bezdechu laryngolog ocenial.

 • Re: Chrapiący mąż!!!

  na oddziale otalaryngologii "przyspawali mi podniebienie-bo opadło z wiekiem" oraz ucięli połowę języczka. Zabieg trwa ok 40 min. Ponadto zrzuciłem 20 kg/rok. Skończyło się chrapanie i bezdech senny. Na ten zabieg do szpitala potrzebne jest skierowanie od laryngologa.

 • Re: Bezdech, Grzegorz Kapla

  Moim zdaniem jeden z lepszych debiutów jakie ostatnio czytałam. Rewelacyjne połączenie wątków. Czytając miałam cały czas myśli co jest fikcją a co może być prawdą. Czekam na kolejne tytuły Pana Grzegorza.

 • Re: Cały czas proszę o seks :(

  nie czytaj tamtych pustych porad. sprawa jest poważniejsza tak sądzę.najprawdopodobniej twój mąż powinien zrobić badania. na początek podstawowe krew, mocz cukier cholesterol i koniecznie tarczycę. chrapie w nocy? zdarza mu się bezdech senny? to tu szukaj rozwiązania. poczytaj o tym, może pomogę choć trochę.

 • Re: Bezdech, Grzegorz Kapla

  Brzmi ciekawie, będę musiała przeczytać książkę :). Uwielbiam kryminały, gdzie wątki historyczne przeplatają się z współczesnymi.

 • Re: Zwolnili mnie bo byłam za gruba?

  Nie wiem co doradzić, ale musisz iśc do lekarza, bo taka otyłość jest niebezpieczna (cukrzyca, bezdech, zawał, duszności), 32,72 takie masz BMI i to zblizasz sie do stanu hiper otyłości, która ile dobrze pamiętam zaczyna się od 40. Dla własnego zdrowia skonsultuj się z lekarzem. Co do pracy, jeśli tak było jak opisujesz to koleżanki nie powinny sie tak zachowywać. A nie wiadomo czy przez to

 • Re: Bezdech senny: Można i... trzeba go leczyć

  *** Pasek pod brodę do spania na bezdech senny i po klopocie! Dostepne na eBayu (a;eep apnea chin strap). Polecam! ***