• Informacje na temat:

  barwnik do roślin

Artykuły na temat: barwnik do roślin
 • Zielony pocisk zdrowia

  ...​Ten zielony barwnik roślin potrzebny im jest do życia. Ale i dla nas chlorofil stanowi wielkie dobrodziejstwo. Poznaj jego zalety!

 • Pięć warzyw i owoców idealnych na jesień!

  Spada temperatura, dzień jest krótszy, coraz mniej słońca – to sygnały, że zaczęła się jesień. Jest to też okres, kiedy mamy większy dostęp do warzyw, owoców i roślin, które mogą być świetnym uzupełnieniem naszej diety. Zobacz, co powinieneś wprowadzić jesienią do swojego jadłospisu!

 • Szampony i odżywki Petal Fresh Organics

  Petal Fresh Organics to marka kosmetyczna tworząca unikatowe kompozycje i formuły pielęgnacyjnych szamponów i odżywek, z zawartością roślin pochodzących z najdalszych zakątków Ameryki.

 • Antybiotyki roślinne

  Ściśle biorąc, nie ma "antybiotyków roślinnych". Ale istnieje wiele roślin zawierających substancje o działaniu antybiotycznym. Podobnie jak środki z apteki, potrafią one hamować namnażanie się bakterii lub całkowicie je unieszkodliwiać - wyjaśnia Claudia Ritter, autorka książki "Naturalne antybiotyki".

 • Polacy jedzą coraz mniej chleba

  Polacy jedzą coraz mniej chleba. Często wybierają też pieczywo słabej jakości. Tymczasem nasz kraj jest znaczącym w UE producentem zbóż i kasz - mówi Stanisław Kacperczyk, prezes Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych.

 • Maciek ma sześć lat, pięć lat choruje na alergię pokarmową (od czasu odstawienia od piersi). Uczulony jest na jajka, mleko i przetwory, ale reaguje też na sztuczne dodatki i barwniki.

 • ...naturalnym barwnikiem, znajdującym się w wielu roślinach. Do celów przemysłowych wytwarzany jest z karotenu lub wyodrębniany z roślin (m.in. marchewek). Beta-apo-8’-karotenal ma postać ciemnoczerwonych kryształów lub proszku o strukturze krystalicznej. Jest rozpuszczalny tylko w olejach. W tej postaci jest stosowany jako barwnik, nadaje pomarańczowożółty kolor różnym produktom spożywczym...

 • Chlorella - zielona witamina

  ...źródło Ma ona najwięcej chlorofilu - zielonego barwnika ze wszystkich roślin zielonych. Aż 60 procent chlorelli to białko. Zawiera ono aż 19 aminokwasów, w tym wszystkie niezbędne dla naszego(...), barwnik krwi. Chroni przed miażdżycą, bo obniża ilość cholesterolu. Poprawia pamięć, koncentrację i nastrój. Zawiera bowiem aminokwas (tryptofan), z którego powstaje serotonina, hormon szczęścia...

 • Drinki dla zmęczonych

  ...kawę. Ale kofeina tylko maskuje objawy zmęczenia. Picie dużych ilości kawy lub napojów energetycznych może wywołać zatrucie. Jego objawy to bezsenność, kołatanie serca, niepokój. Energia z roślin Istnieją zdrowsze napoje, które zwiększą nasze siły witalne. Przyrządzane na bazie tzw. adaptogenów, czyli roślin, które ułatwiają organizmowi przystosowanie się do trudnych warunków. Najlepiej poznanym...

 • Żywność, która może powodować raka

  ..., oglądajmy je przed jedzeniem. Np. aflatoksyny, zwiększające ryzyko raka wątroby, znajdują się w spleśniałych produktach zbożowych, nasionach roślin strączkowych i orzechach. Pamiętajmy też, że(...) palaczy - substancja ta jest w znacznym stopniu wdychana wraz z dymem tytoniowym. Szkodliwe dodatki Substancje dodawane do żywności (np. barwniki i konserwanty) najczęściej są uważane przez...