• Informacje na temat:

  badanie konkurencji

Artykuły na temat: badanie konkurencji
 • ​Projekt badawczy w garści

  Jeżeli prowadzisz firmę, zainteresuj się pracami badawczo-rozwojowymi (B+R). Dlaczego? Bo dzięki nim oferta twojej firmy wzbogaci się o nowe, lepsze, bądź wytwarzane po niższych kosztach produkty. Tego szukają klienci, tym możesz wyróżnić się na tle konkurencji i w efekcie zwiększyć swoje zyski.

 • Śluby naukowych geniuszy

  Tę niemającą w historii europejskiej genealogii konkurencji familię uczonych zapoczątkowała niezwykła para. Dwudziestosiedmioletnia Polka, Maria Skłodowska, fenomenalnie uzdolniona w dziedzinie nauk ścisłych słuchaczka Sorbony i nieco starszy od niej Francuz – Piotr Curie, absolwent tegoż uniwersytetu. Połączyła ich naukowa pasja i prawdziwa miłość: do dziś dnia uchodzą za przykład idealnego...

 • Polecam tego sprzedawcę! Czyli cechy przyjaznego sklepu

  Na rynku e-commerce panuje spora konkurencja. Nie da się wiecznie prowadzić wojny cenowej i w nieskończoność oferować coraz to atrakcyjniejszych gratisów. Sprzedawcy coraz częściej zaczynają rozumieć, że kluczowe w walce o klienta jest budowanie zaufania i przywiązania do marki. Jakie jeszcze cechy powinien spełniać sklep internetowy, by klienci bez skrupułów polecali go swoim znajomym?

 • Jak Polacy dbają o zęby

  Instytut Badań Opinii RMF przeprowadził w dniach 24-26 lutego badanie poświęcone zwyczajom związanym z myciem zębów i dbaniem o zdrowie jamy ustnej. Zostały przeprowadzone techniką wywiadu telefonicznego CATI na ogólnopolskiej próbie 405 osób w wieku od 25 do 49 lat. Co najmniej dwa razy dziennie Okazało się, że 10 proc. z nas szczotkuje zęby tylko raz w ciągu dnia. W konkurencji mycia...

 • Skuteczne formy reklamy

  W XXI wieku jesteśmy zalewani natłokiem informacji, jakie wypływają z każdej strony. Reklamuje się teraz wszystko i wszędzie. Wybierając się do sklepu możemy spotkać pełno szyldów, plakatów i banerów po drodze informujących nas o „jedynej tego typu okazji”. Co można zrobić by wybić się spośród konkurencji i zostać zapamiętanym przez potencjalnego klienta wśród reklamowej dżungli?

 • Badanie - ostatnie chwile - czy widać różnicę po mezoterapii ? :)

 • Wojciech Modest Amaro: Tajemnice mistrza

  ...z najlepszych w Polsce, a sukces rodzi zazdrość. Tym bardziej że Amaro mówi wprost: "W tym momencie nie widzę dla siebie konkurencji". Niektórzy znajomi sprzed lat wypominają mu więc... zmianę nazwiska...

 • Prawdziwie egzotyczne wczasy – Polacy podejmują nowe turystyczne wyzwania

  Z badań przeprowadzonych przez PBS wynika, że ponad 1/3 badanych, którzy zadeklarowali, że planują wczasy, wybiera wakacje za granicą. Coraz chętniej, zamiast oklepanych destynacji, takich jak Grecja, Turcja, Włochy czy Hiszpania, obieramy bardziej egzotyczne kierunki, odkrywając uroki Kuby, Tanzanii, Dominikany czy Meksyku.

 • Singielka? Już nie brzmi dumnie. Samotna Polka szuka męża

  Czy małżeństwo i udane życie rodzinne mogą być wyznacznikami sukcesu? Okazuje się, że tak. Z badań wynika, że dla niemal 60 proc. Polek założenie rodziny jest sukcesem, a aż 96 proc. jest zdania, że udane życie rodzinne ma bezpośredni wpływ na poczucie szczęścia.

 • Niezdrowe SMS-y

  Coraz więcej lekarzy i psychologów zwraca uwagę na szkodliwość... wysyłania SMS-ów. Problem gwałtownie narasta w USA, gdzie ostra konkurencja na rynku sprawiła, że operatorzy telefonii komórkowej oferują w ramach abonamentu nieograniczoną liczbę wiadomości tekstowych.

Dyskusje na temat: badanie konkurencji
 • Re: Kanada: W kraju klonowego liścia

  dla 12 chętnych. Było ich 600., jaja, co? Moja żona powiedziała: szkoda czasu i benzyny. Głównie Quebecy w konkurencji -przeszedłem egzamin z francuskiego i matemetyki, na rozmowie kwalifikacyjnej wydawało mi się, że daję tył, po dwóch tygodniach wezwanie na badanie lekarskie. Hurra! 12 sztuk z prawie 600 tutejszych? Tak. Możliwe, jeśli chcesz i to lekką rączką. W parę lat później udało mi się