• Informacje na temat:

  badania opinii

Artykuły na temat: badania opinii
 • Badanie moczu

  ...w celu konsultacji i zasięgnięcia jego opinii. Jeśli natomiast sami chcemy dowiedzieć się, jak wyszły badania, możemy interpretować przedziały, co nie daje jednak tak dobrej wiedzy, jak ta, uzyskana(...) dostarczyć maksymalnie po dwóch godzinach od pobrania. Jak się przygotować do badania moczu? Przed wykonywaniem badania należy zwrócić uwagę na: unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego i zachowanie...

 • Genetyk: Badania DNA to nie tylko ustalanie ojcostwa

  Jest pan współzałożycielem polskiego laboratorium genetycznego. Na czym polegają badania w nim przeprowadzane? Dr inż. Adam Kuzdraliński : - Określiłbym je jako najprzyjemniejsze badania, jakie(...). Potem specjalnymi znacznikami powielamy tylko te fragmenty DNA do zbadania obszarów, którymi dana osoba się interesuje. Jakie to są obszary zainteresowań? Pod jakimi kątami można się zbadać...

 • 10 opinii na temat cellulitu - prawdy i mity

  Z badań wynika, że "skórka pomarańczowa" to problem dla ponad połowy kobiet po 16. roku życia. Walczą z nią różnymi metodami, nie zawsze skutecznymi. Warto więc wiedzieć, skąd bierze się cellulit i jak się go pozbyć.

 • Badania tarczycy i jod w diecie = zdrowa ciąża

  Niedobory jodu i choroby tarczycy w ciąży mogą prowadzić do poronień, przedwczesnych porodów oraz wad rozwojowych u dzieci, dlatego każda ciężarna powinna przejść badania tarczycy i uzupełniać jod w diecie.

 • Szczepić się czy się nie szczepić?

  Blisko 90% Polaków nie szczepi się przeciw grypie – wynika z danych Centrum Badań Opinii Społecznej. Tymczasem, zdaniem lekarzy, to najskuteczniejsza metoda zapobiegania tej chorobie. U progu sezonu grypowego poznaj fakty i mity na temat szczepień.

 • Pigułki szczęścia?

  Chorzy często obawiają się stosowania antydepresantów z powodu negatywnych opinii na ich temat. Co jest prawdą, a co mitem? Pytamy psychiatrę, dr. Sławomira Murawca.

 • Pięć powodów, dla których warto jeść jajka

  Wokół tego, czy jajka są zdrowe, narosło mnóstwo mitów. Wbrew obiegowej opinii nie tylko nie szkodzą, ale i są super zdrowe. Oczywiście pod warunkiem, że - jak we wszystkim - w ich jedzeniu zachowamy umiar.

 • Kanapki z historią

  Wbrew powszechnej opinii, kanapki nie są dziełem współczesnym. John Montagu, hrabia Sandwich, nie wymyślił tej genialnej przekąski, choć to właśnie jemu zawdzięczają swoją angielską nazwę.

 • W ostatnich dniach macie okazję wysłuchać porannej audycji RMF Classic "Pełna harmonia", w której przytaczane są wyniki badania Instytutu Badań Opinii RMF, poświęconego zwyczajom związanym z myciem zębów i dbaniem o zdrowie jamy ustnej.

 • Pełnotłuste mleko - zdrowsze, niż myślisz

  Choć popularna opinia głosi, że tłuste mleko jest wrogiem zdrowego serca, nowe badania sugerują, że to tylko mit. Okazuje się bowiem, że osoby spożywające pełnotłusty nabiał nie są narażone na choroby układu krążenia w większym stopniu, niż amatorzy chudego mleka.

Wideo na temat: badania opinii
 • Czy mężczyźni pomagają kobietom w domu?

  Obowiązki domowe to domena kobiet. 90 proc. z nich deklaruje, że to właśnie one wykonują większość prac w gospodarstwie domowym – wynika z badania „Postawy kobiet wobec obowiązków domowych” przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy Leifheit. Mężczyźni pomagają okazjonalnie, najczęściej przy mało wymagających obowiązkach. W dużej mierze wynika to z tradycyjnego modelu rodziny

Dyskusje na temat: badania opinii
 • Astma - badania etnograficzne

  Witam, jestem studentką prowadzącą w internecie badanie etnograficzne dotyczące astmy. Polega ono na rozmowie - na gadu-gadu, tlenie, czy przez skype, podczas której poruszane są tematy związane przede wszystkim ze stosunkiem do choroby, zażywanych leków, lekarzy. Zapraszem do niej osoby chorujące na astmę, zależy mi na poznaniu jak największej ilości opinii. Osoby zainteresowane proszę

 • badanie opinii publicznej

  Olesia. Nie bij Łyka. jej jakieś badania powychodziły:) czesc mojej rodziny, niemiecka, jest z Wielkopolski. Wszystkie kobiety niezwykle zadbane.

 • Re: Badania prenatalne - robić czy nie ?

  Badania prenatalne - mające na celu ocenę zaburzeń rozwoju płodu, mogą być zupełnie nieszkodliwe dla dziecka, lub wiązać się z ryzykiem poronienia na poziomie 1-2% (zwłaszcza kordocenteza lub amniopunkcja). Jednak jeżeli w opinii lekarza wykonania tych badań jest z większą korzyścią dla matki i dziecka, należy je wykonać. Niemniej jednak, badań takich nie wykonuje się bez wyraźnych wskazań. (...)

 • Re: Cud w Hiroszimie

  Ale bełkot. Czysta manipulacja do badania opinii i zachowań. Komentarze są efektem. hehe

 • Re: Mąż mojej przyjaciółki, zostawił ją po 20 latach dla faceta!!!!

  jaki głupi i ściemniony tekst. w jakim celu się to umieszcza? badania opinii publicznej??

 • Re: Badania prenatalne: Lepiej wiedzieć

  Brak dostępu do badań prenatalnych to jedno, ale jest jeszcze niechęć do korzystania z tych badań.Niestety pokutuje ciemny katolicyzm. Wielokrotnie słyszałam od praktykujących katolików, że uświadomił ich w tej materii ksiądz mówiąc, że badania prenatalne są bardzo inwazyjne i doprowadzają do licznych uszkodzeń płodu (księża mówią o odsetku ok. 5%). Co najgorsze przyklaskują tej opinii

 • Mam 175 cm i waże 93kg POMOCY

  93 kg . Bardzo zle sie czuje wszyscy mówią mi że zle wyglądam i powinnam coś z tym zrobić . Zawsze wysłucham opinii na mój temat ale gdy spoglądam w lustro widzę sie szczupłą atrakcyjną kobietą(...) mnie to . Prosze o pomoc we wtorek wybieram sie do lekarza po skierowanie na wszystkie badania ... Co jeszcze zrobić

 • Re: Olej kokosowy, gluten i soki - eksperci obalają dietetyczne mity

  ratunku ! nic już nie wiem!! Co chwilkę nowe badania i rewelacje. Dopiero niedawno przerzuciłam się na olej kokosowy bo tyle dobrych opinii było na jego temat. Teraz znowu jakieś nowe badania. Chyba w ogóle przestanę czytać te wszystkie nowości i rewelacje. Umiar i wszystko jest dla ludzi !

 • Re: Czy to możliwe, że to alergia?

  Żeby ostatecznie rozpoznać czy mamy do czynienia z alergią czy zwykłą nietolerancją to wydaje mi się, że potrzeba badań i opinii lekarza. Sam niedawno umówiłem się na takie badania do alergolog.lublin, bo uważam, że zdrowie jest najwazniejsze i warto wiedzieć co się z naszym organizmem dzieje

 • Re: Krzysztof Charamsa – pierwszy polski ksiądz, który wyznał, że jest gejem. "Kolejni papieże zaostrzyli homofobię kościoła katolickiego"

  I znów temat zastępczy?? "odgrzewane kawały nie bawią!" To przecież nie ksiądz, bo strój to i może Schetyna założyć! Ten drobny temat już opinii publicznej nie interesuje! A jak tam "znana profesor King "z USA i jej "grób chrystusa, jego żony i ich dzieci"? Umarła czy przerwała badania??