• Informacje na temat:

  b12 a organizm czlowieka

Artykuły na temat: b12 a organizm czlowieka
 • B12 z tą witamina pokonasz stres

  Zapobiega anemii, miażdżycy oraz poprawia apetyt. Jej największa zaleta? B12 to antidotum na skołatane nerwy, potwierdzają to badania naukowców. Jak uzupełnić ją w organizmie? Oto kilka podpowiedzi.

 • Jesteś ciągle zmęczona? Może to brak wit. B12!

  Jej brak jest bardzo groźny i potrafi wyniszczyć organizm człowieka. Często prowadzi do niedokrwistości złośliwej i depresji.

 • Witamina B12 – wiesz, że najprawdopodobniej cierpisz na jej niedobór?

  ...witamina B12 to prawdziwy zastrzyk zdrowia dla ludzkiego organizmu. Krwiste odkrycie Co ciekawe, ją samą i jej właściwości odkryto całkiem przypadkiem. Z początku badacze "podejrzewali", że pomaga(...) się dopiero kilka, a nawet kilkanaście lat po całkowitym wykorzystaniu jej zapasów przez organizm. Wszechstronne działanie Witamina B12 jest trochę "przebiegła" w tym temacie. Odkłada się...

 • Dla aktywnych: Witamina B12

  Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu, wzmacnia odporność i zapewnia równowagę witaminową osobom uprawiającym sport.

 • Wegetarianizm niejedno ma imię...

  Choć wegetarianizm na stałe wpisał się w styl życia wielu ludzi, specjaliści nadal muszą przypominać, że przez wykluczenie pewnych grup produktów, trzeba z innych źródeł dostarczać do organizmu odpowiednie ilości białka, wapnia, żelaza czy witaminy B12.

 • B17 – witamina, której nie ma

  ...energii. Witaminy K, A, czy B12 też nie są nam obce. Szczególnie ta ostatnia stała się popularna wraz z nadejściem mody na weganizm – weganie, którzy nie jedzą nabiału muszą ją regularnie suplementować.

 • Chlorella - zielona witamina

  Chlorella – alga ze słodkich wód oczyszcza organizm i odżywia.

 • Zielone suplementy, które leczą i odmładzają

  Moda na zdrowe suplementy trwa. Młody jęczmień, chlorella, spirulina, zielona kawa czy nasiona konopi są zdecydowanie czołowymi superfoods. Poza tym, że posiadają chlorofil nadający im zieloną barwę, to są bogate w białko, witaminy i mikroelementy. Ciągle trwają badania na temat ich wpływu na organizm człowieka. Co udało się ustalić do tej pory?

 • Mało znana cholina: Ważny związek chemiczny

  Wspomaga działanie układu oddechowego i czynności serca. Odpowiada za poprawę pamięci długotrwałej i korzystnie wpływa na ludzką wątrobę. O tej witaminie, choć niezwykle ważnej i odgrywającej bardzo istotną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu, niewielu w ogóle słyszało. Mowa o cholinie, witaminie B4.

 • Dieta na dobry humor

  ...produkowana.  Stabilizuj nerwy Ważne są też witaminy z grupy B, które wpływają na układ nerwowy. Niedobór, zwłaszcza B12, może nawet stać się przyczyną depresji. Jak najczęściej jedz warzywa strączkowe(...) organizmu przed niszczącym oddziaływaniem przewlekłego stresu.  Na drugim miejscu, ze względu na stężenie przeciwutleniaczy, są suszone śliwki, które dodatkowo zawierają rzadko spotykaną wśród owoców...