• Informacje na temat:

  atak astmy objawy

Artykuły na temat: atak astmy objawy
 • Astma: Możesz uprzedzić jej atak

  Liczba alergików w Polsce ciągle rośnie, a wśród nich coraz częściej lekarze wykrywają astmę. Prawidłowe leczenie pozwala normalnie żyć i zapobiegać atakom duszności.

 • (Nie)typowe objawy

  U wielu dzieci alergia długo pozostaje nie rozpoznana. Dlaczego? Ponieważ nie zawsze objawia się w charakterystyczny sposób. Konkretny alergen może u każdego malucha wywołać różne objawy chorobowe. Dodatkowo rozmaite substancje (pokarmowe, wziewne, kontaktowe) mogą powodować podobne dolegliwości, np. biegunkę, wysypkę albo katar. Alergię łatwo rozpoznać, jeśli daje jednoznaczne objawy, np. maluch...

 • Jak postąpić, gdy malec ma atak duszności?

  U mojej pięcioletniej córki stwierdzono początki astmy oskrzelowej. Boję się, że Mania może nagle dostać silnego ataku duszności, a ja nie będę potrafiła jej pomóc. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Podczas ataku astmy przede wszystkim należy zachować spokój, bo nerwowa atmosfera może tylko pogorszyć dolegliwości u malca. Trzeba zadbać o dostęp świeżego powietrza lub ewentualnie podać dziecku...

 • Gdy oczy łzawią i pieką

  Powodów podrażnienia oczu jest wiele, ale objawy można łagodzić i im zapobiegać.

 • Astma i alergia – poznaj i pokonaj

  Dusi, uciska, drapie? To wcale nie musi być przeziębienie - to może być astma! Międzynarodowy Dzień Astmy i Alergii (3 maja) to idealny moment, aby poznać obie przypadłości. Dowiedz się, po co zakładać okulary słoneczne, w jakim celu zrezygnować z tapet i drewna w mieszkaniu oraz dlaczego wybierać morze zamiast gór.

 • Astma

  Świszczący oddech, ucisk w klatce piersiowej, męczący kaszel to objawy ataku astmy oskrzelowej. Jeśli jednak choroba jest rozpoznana i prawidłowo leczona, pozwala prowadzić zupełnie normalne życie, bez dolegliwości.

 • Jak żyć z alergią

  Zatkany nos, załzawione oczy i częste kichanie były udręką pani Barbary. Odkąd zdecydowała się na leczenie, potrafi już skutecznie złagodzić przykre objawy.

 • Astma

  Unikajmy sytuacji, które wywołują atak choroby i pamiętajmy o regularnym przyjmowaniu leków. To zazwyczaj wystarczy, by uwolnić się od dokuczliwych objawów.

 • Astma oskrzelowa

  Cierpi na nią co dziesiąte dziecko. Statystyki pokazują jednak, że dzięki odpowiedniej profilaktyce i terapii u połowy maluchów objawy choroby ustępują. Twój brzdąc też może wyzdrowieć!

 • Alergia - jak z nią żyć?

  Nie jesteś przeziębiona, ale ciągle cieknie ci z nosa i oczy masz czerwone jak królik. To mogą być właśnie objawy alergii. Uczulić można się na wiele rzeczy i to w każdym wieku.

Dyskusje na temat: atak astmy objawy
 • Jak zerwałam z nałogiem

  z powodu ostrej niewydolności oddechowej. Kiedy ją odwiedziłam zobazcyłam, że z trudem oddycha, ale nie potrafiła zrezygnować z palenia. Kiedy mijał atak kaszlu wychodziła do toalety, żeby zapalić papierosa, po ktorym znowu miała atak astmy... Pomyślałam właśnie wtedy, że "niedaleko pada jabłko od jabłni", że jeśli nie rzucę palenia to w jej wieku będę cierpieć identycznie i wyglądać jak ona