• Informacje na temat:

  adhd u dzieci

Artykuły na temat: adhd u dzieci
 • Metody leczenia ADHD - zaangażuj się!

  ADHD czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej dotyka coraz więcej dzieci. Leczenie może okazać się trudne i długofalowe, dlatego im szybciej podejmiemy kroki, tym lepiej.

 • Góralskie ADHD

  ...wygrywają małe dziewczynki. Najlepiej jak jeszcze mają jakąś smutną historię życia. My nie chcemy grać na takich emocjach. No tak... Przystojni faceci, bez trudnego dzieciństwa, na dodatek wszyscy zajęci. To nikogo nie ruszy. Szymon Chyc-Magdzin: - No, to w ogóle nuda (śmiech). Ja mam żonę i dwójkę dzieci, skandalu z tego nie da się zrobić. Na polskiej scenie muzycznej jest już jeden...

 • MOJE DZIECKO JEST NADRUCHLIWE - CZY TO ADHD? seria psychologia kliniczna dziecka

  Wśród wielu rodziców istnieje fałszywy, upraszczający pogląd, że dziecko nadruchliwe może mieć ADHD. W artykule wyjaśniam czym jest Nadpobudliwość Psychoruchowa jako kliniczne rozpoznanie diagnostyczne. Zapraszam.

 • ADHD

  Jeżeli kilkuletnie dziecko ma trudności z pozostaniem przez chwilę w jednym miejscu, jest wybuchowe, ma problemy ze skupieniem uwagi i łatwo się rozprasza istnieje prawdopodobieństwo, że cierpi na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi (ADHD).

 • ADHD genetycznie uwarunkowane

  Niespokojne dzieci, które nie mogą sobie miejsca znaleźć, nie usiedzą na krześle ani przez chwilę, nie uważają na lekcjach, wszędzie ich pełno. Kiedyś mówiono, że są niegrzeczne, źle wychowane, dopiero potem zaczęto dostrzegać, że cierpią na zaburzenie, które nazwano nadpobudliwością psychoruchową z deficytem uwagi, czyli ADHD.

 • Lęki i ADHD

  Coraz więcej dzieci wymaga pomocy psychiatrycznej.

 • ADHD - dziecko i świat za pan brat

  ADHD można i trzeba skutecznie leczyć. To przesłanie, które przyświeca inicjatywie edukacyjnej pod nazwą "Dziecko i świat za pan brat". Po raz pierwszy program edukacyjny w obszarze ADHD będzie oparty na wielodyscyplinarnej ekspertyzie.

 • ADHD opanowuje dzieci w wieku szkolnym?

  Jak poinformowano od 3 do 5 proc. dzieci w wieku szkolnym cierpi na zespół deficytu uwagi i nadruchliwości (ADHD), w grupie przeważa ilość chłopców niż dziewcząt.

 • Nieleczone ADHD zwiększa ryzyko depresji u dziecka

  Dzieci z ADHD, czyli zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, są bardziej niż rówieśnicy narażone na depresję i inne problemy psychiczne. Dlatego eksperci kampanii "Dziecko i świat za pan brat" apelują, by nie bagatelizować tego zaburzenia.

 • Skąd bierze się ADHD?

  Zespół nadczynności psychoruchowej z deficytem uwagi - w skrócie ADHD - to poważny problem rodziców i nauczycieli. Nadczynność spotykamy nie tylko u dzieci, także u dorosłych.

Dyskusje na temat: adhd u dzieci
 • Re: Czy ktoś posiada informacje o ADHD u dorosłych???

  jest bardzo dobra książka: Edward M Hallowell, John J. Ratey "W Swiecie ADHD. nadpobudliwość psychoruchowa z zaburzeniami uwagimu dzieci i dorosłych". wyd. Media rodzina 2004. Lektura tej pozycji bardzo dużo mi wyjaśniła. Matka dorosłego syna z ADHD.

 • Re: Metody leczenia ADHD - zaangażuj się!

  Ostatnio pojawiła się książka -szczerze polecam "Uprawa adehadowca w warunkach domowych" Jak pomóc dzieciom nadpobudliwym, z ADHD? Jest ich coraz więcej. Ich wychowanie nie jest łatwe, warto jednak(...) kompetentny, posługując się barwnym językiem i przykładami z życia dzieci z ADHD. Ta książka jest dla rodziców, którzy nie są idealni. Dla tych, którzy nie umieją, ale nie bardzo wiedzą czego. Wiedzą

 • Re: Dzieci na weselu

  Ostatnie zadania artykułu sa najmądrzejsze. Dlaczego media lansują zabieranie dzieci wszedzie? Ostanio widzialam w kinie młodziutkich rodziców i ich kilkuletnią córkę, na filmie zdecydowanie dla dorosłych. To samo dotyczny restauracji, nawet ekskluzywnych. Dzieci biegają, piszczą, a ja chce zjeść w przyjemnej atmosferze kolację. Nic z tego. Obok mnie siedzi i biega mały terrorysta z ADHD

 • Re: Kiedyś było rewelacyjne lekarstwo na to całe ADHD -

  Witam wszystkich,mam taka prośbę żeby Te osoby które nie mają zielonego pojęcia o tym nie wypowiadali się na ten temat. Bo nawet nie wiedzą ile czasu i wysiłku rodzice wkładają w wychowanie dzieci z ADHD ile muszą przejść ile spotyka ich przykrości ze strony innych.Brak tolerancji i zrozumienia.

 • Re: Flegmatycy

  no to wytrzymajcie z cholerykiem! albo jakimś ADHD-owcem! a czy cholerycy nadają się do zajmowania się niemowlakami i wychowywania dzieci? będą mieli cierpliwość? Ty chyba nigdy nie spotkałaś ADHD-owca. Znam wiele takich osób. Przyjmując leki zachowują się normalnie i na ulicy nie odróżniłabyś go od zwykłego obywatela... "jakimś ADHD-owcem" pomyśl zanim coś powiesz... możesz tym obrazić wiele

 • Re: Mam dość twego roztrzepania!

  zmyslil. 90 % dzieci można zdiagnozować jako nadpobudliwe. W badaniach społecznych wyszło ze najwięcej przypadków z zdiagnozowany ADHD to dzieci samotnych matek oraz dzieci z biednych i patologicznych rodzin. Nie mowie przy tym ze dzieci nie maja problemów, ale często metka o ADHD jest przyczepiana do dzieciaka bez powodu a potem się to ciągnie za nim przez cale zycie.

 • Re: Flegmatycy

  no to wytrzymajcie z cholerykiem! albo jakimś ADHD-owcem! a czy cholerycy nadają się do zajmowania się niemowlakami i wychowywania dzieci? będą mieli cierpliwość?

 • Re: MOJE DZIECKO JEST NADRUCHLIWE - CZY TO ADHD? seria psychologia kliniczna dziecka

  więcej dzieci niż te z ADHD,które także potrzebują uwagi i czasu. Lekarze mówią,że nie jest najgorzej żyć z takim dzieckiem-trzeba tylko dobrze zorganizować swoje i jego życie. Ja mieszkam w mieście(...). Ciężkie jest życie nie tylko takich dzieci ale także ich bliskich.

 • Re: Ślub w ciąży

  lepiej przełożyć ślub, spokojnie urodzić dziecko bez nerwów. A przygotowanie do wesela to mnóstwo stresu. Rodzi się coraz więcej dzieci z wadami neurologicznymi: ADHD i innym pieroństwem, bo ich mamy(...) się zrowym dzieciakiem,.

 • Re: Odra atakuje. Jakie są objawy?

  Widać że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Idź do szkoły do klasy integracyjnej i przynajmniej popatrz na dzieci z ADHD a wszystko Ci się rozjaśni!