• Informacje na temat:

  adhd terapia

Artykuły na temat: adhd terapia
 • Metody leczenia ADHD - zaangażuj się!

  ADHD czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej dotyka coraz więcej dzieci. Leczenie może okazać się trudne i długofalowe, dlatego im szybciej podejmiemy kroki, tym lepiej.

 • Jak wychowywać dziecko z ADHD?

  Opieka nad dzieckiem z ADHD może być zadaniem bardzo trudnym i wyczerpującym dla całej rodziny oraz wszystkich zaangażowanych osób.

 • ADHD

  Jeżeli kilkuletnie dziecko ma trudności z pozostaniem przez chwilę w jednym miejscu, jest wybuchowe, ma problemy ze skupieniem uwagi i łatwo się rozprasza istnieje prawdopodobieństwo, że cierpi na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi (ADHD).

 • ADHD genetycznie uwarunkowane

  Niespokojne dzieci, które nie mogą sobie miejsca znaleźć, nie usiedzą na krześle ani przez chwilę, nie uważają na lekcjach, wszędzie ich pełno. Kiedyś mówiono, że są niegrzeczne, źle wychowane, dopiero potem zaczęto dostrzegać, że cierpią na zaburzenie, które nazwano nadpobudliwością psychoruchową z deficytem uwagi, czyli ADHD.

 • Czy on ma ADHD?

  Ale ta radość szybko mu minęła, bo okazało się, że ma problemy z dyscypliną. Wychowawczyni ma pretensję, że jest nadpobudliwy. Nie słucha się jej, nie umie usiedzieć na lekcji, ciągle wstaje, biega między ławkami. Podchodzi do innych dzieci, wychodzi z sali i w ogóle "rozwala jej zajęcia". Już kilka razy wzywała mnie do szkoły i mówiła, że powinnam pójść z dzieckiem do psychologa, bo on ma ADHD...

 • Nieleczone ADHD zwiększa ryzyko depresji u dziecka

  Dzieci z ADHD, czyli zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, są bardziej niż rówieśnicy narażone na depresję i inne problemy psychiczne. Dlatego eksperci kampanii "Dziecko i świat za pan brat" apelują, by nie bagatelizować tego zaburzenia.

 • Dziecko i świat za pan brat

  Według raportu "Polacy o ADHD", aż 88,2% Polaków uważa, że ADHD można i trzeba leczyć.

 • Nadpobudliwy mózg

  Mózgi dzieci z ADHD dojrzewają wolniej od mózgów rówieśników - twierdzą amerykańscy naukowcy z Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego (NIMH).

 • Dysleksja i plastelina

  ..., pragnień czy praw. Tu tkwi podstawa problemów dzieci z AAD czy ADHD. Natomiast zaburzenie pojęcia konsekwencji i poczucia czasu jest przyczyną dyskalkulii. Plastelinowe modelowanie Obserwacje(...) czy pojęcia, niż poprzez stworzenie jego trójwymiarowego modelu, nazwanie go, a następnie przyswojenie jego znaczenia? Taka terapia pozwala na usunięcie podstawowych problemów dyslektyka, a co za tym...

 • EEG-Biofeedback nowa metoda leczenia

  ...i hamowaniem niepożądanych pasm fal mózgu otrzymuje nagrodę: gra mu się udaje. Czyli np. dziecko z ADHD próbuje wprowadzić się w stan relaksu, a gdy się to uda, komputer spełnia jego życzenie i np. na drzewku pokazywanym na ekranie wyrastają listki, bo malec to właśnie chciał osiągnąć. Takie treningi u dzieci stosuje się w przypadku zaburzeń uwagi, nadpobudliwości psychoruchowej ADHD, ale i apatii, wad...

Dyskusje na temat: adhd terapia
 • Re: Ja go kocham, a on śpi

  dawniej adhd leczyło się autorytetem rodzicielskim lub - jeżeli nie wystarczał- pasem. terapia byla szybka, tania i skuteczna.

 • Najlepszym lekarstwem na ADHD jest porządny klaps

  lub kawałek starego rzemiennego paska. Żadne lekarstwo i żadna terapia nie jest tak skuteczna. Efekt gwarantowany i to bez dodatkowych wydatków na psychologów i lekarzy.

 • Re: ADHD

  Aż tak bardzo się nie mylisz w swoim rozumowaniu, tak właśnie jest, gdy dzieciak z cholerycznym temperamentem przejmuje kontrolę nad własnymi, nieudolnymi rodzicami. Z zdziećmi mającymi ADHD jest "trochę" inaczej. Masz rację pisząc, że rodzicom takich dzieci też potrzebna jest terapia.

 • Re: mój synek z adhd

  Jestem mamą dziecka z ADHD.Największą poprawę uzyskałam stosując leki homeopatyczne(ok.3 lat) W tej chwili mój synek-8 lat-funkcjonuje bez większych problemów.Na szczęście mogę go prowadzić sama bo jestem homeopatą.Ale uważam, że w większości dzieci ta metoda + terapia = sukces.

 • To jest terapia dla ADHD !!!

  Polecam rodzicom dzieci z ADHD.Ja wyleczylam syna.Powodzenia :)

 • Re: To jest terapia dla ADHD !!!

  To naprawde dziala !!! Ja dopiero zaczelam i widze juz duze postepy,chociaz wiem,ze droga jeszcze dluga to wierze,ze ta terapia pomoze mojemu dziecku i nie bede musiala zatruwac mojego dziecka lekami bo to jest najgorsza droga z mozliwych.

 • -

  -

  Rumianku, to jest bardzo długa terapia, już sporo na ten temat wiem. Byłam nawet na spotkaniu z największymi w Polsce fachowcami w tej dziedzinie Wolańczykiem, Kołakowskim i innymi. Obłożona jestem literaturą. Ale nie ma nic gorszego, jak mówił sam profesor, jak przyjdzie dorosłemu z ADHD zmagać się z dziećmi, własnymi, z takim samym schorzeniem.