• Informacje na temat:

  adhd

Artykuły na temat: adhd
 • Metody leczenia ADHD - zaangażuj się!

  ADHD czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej dotyka coraz więcej dzieci. Leczenie może okazać się trudne i długofalowe, dlatego im szybciej podejmiemy kroki, tym lepiej.

 • Góralskie ADHD

  ...energii, takie góralskie ADHD. U nas pogoda jest kapryśna, najpierw świeci słońce, potem spanie śnieg, a za chwilę znów wszystko się zmienia bo wieje halny. Takie niespokojne dusze przez to mamy...

 • ADHD

  Jeżeli kilkuletnie dziecko ma trudności z pozostaniem przez chwilę w jednym miejscu, jest wybuchowe, ma problemy ze skupieniem uwagi i łatwo się rozprasza istnieje prawdopodobieństwo, że cierpi na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi (ADHD).

 • "ADHD i inne cudowne zjawiska"

  Teatr Studio zaprasza na spektakl "ADHD i inne cudowne zjawiska" w reżyserii Joanny Szczepkowskiej.

 • MOJE DZIECKO JEST NADRUCHLIWE - CZY TO ADHD? seria psychologia kliniczna dziecka

  Wśród wielu rodziców istnieje fałszywy, upraszczający pogląd, że dziecko nadruchliwe może mieć ADHD. W artykule wyjaśniam czym jest Nadpobudliwość Psychoruchowa jako kliniczne rozpoznanie diagnostyczne. Zapraszam.

 • ADHD genetycznie uwarunkowane

  Niespokojne dzieci, które nie mogą sobie miejsca znaleźć, nie usiedzą na krześle ani przez chwilę, nie uważają na lekcjach, wszędzie ich pełno. Kiedyś mówiono, że są niegrzeczne, źle wychowane, dopiero potem zaczęto dostrzegać, że cierpią na zaburzenie, które nazwano nadpobudliwością psychoruchową z deficytem uwagi, czyli ADHD.

 • Odchudza mnie ADHD

  Mam ADHD, nie lubię bezczynnie leżeć i czekać na wiatr. Pływam, jeżdżę na rowerze i na nartach. Spędzam czas bardzo aktywnie - wyznaje nam Kasia Glinka. Okazuje się, że to właśnie nadpobudliwość ma zbawienny wpływ na figurę Kasi. Aktorka nie musi restrykcyjnie przestrzegać diety, by zawsze prezentować się superszczupło. Jej ADHD jest bowiem na tyle poważne, że Kasia nie może często jeździć do SPA...

 • Lęki i ADHD

  Psychiatrzy z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie szacują, że wśród 9 mln dzieci do lat 18 aż 10 proc wymaga opieki i pomocy psychiatryczno-pedagogicznej. Najczęstsze zaburzenia to nadpobudliwość, ADHD - czyli nadpobudliwość psycho-ruchowa, zaburzenia depresyjno-lękowe i odżywiania. W oszacowaniu zjawiska nie pomaga to, że tylko 15 proc. dzieci chorych trafia do specjalistów...

 • Jak wychowywać dziecko z ADHD?

  Opieka nad dzieckiem z ADHD może być zadaniem bardzo trudnym i wyczerpującym dla całej rodziny oraz wszystkich zaangażowanych osób.

 • Skąd bierze się ADHD?

  Zespół nadczynności psychoruchowej z deficytem uwagi - w skrócie ADHD - to poważny problem rodziców i nauczycieli. Nadczynność spotykamy nie tylko u dzieci, także u dorosłych.

Zdjęcia na temat: adhd
Dyskusje na temat: adhd