Zaledwie w 5 minut…

…nabłyszczysz kieliszki i wazony – wystarczy, że umyte i suche szkło przetrzesz kilkakrotnie bawełnianą szmatką zwilżoną spirytusem albo czystą wódką.

…sprzątniesz z podłogi rozbity talerz zbierając odłamki fajansu kilkoma zmoczonymi ręcznikami papierowymi.

Reklama

…wyczyścisz widelce, które nie domyły się podczas zmywania, jeśli zanurzysz sznurek (bawełniany, jutowy) w płynie do mycia naczyń i kilkakrotnie przesuniesz go między „zębami” widelca.

…wyczyścisz tarkę do warzyw (zwłaszcza drobnych oczkach) po tarciu żółtego sera, jeśli przed myciem, zetrzesz na niej… kostkę cukru. W taki sam sposób możesz wyczyścić młynek do bakalii (orzechy i suszone owoce bardzo zapychają oczka wkładek do tarcia).

…usuniesz zapach po smażeniu jeśli wysypiesz na suchą patelnię łyżkę ziaren kawy i będziesz podgrzewać na wolnym ogniu, aż aromat wypełni mieszkanie. Tak samo działa zagotowanie kilku goździków w rondelku z wodą.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

100 rad

Zobacz również

  • Demaskujemy sztuczki operatorów

    Firmy coraz ostrzej walczą o klientów kablówki, telefonów i internetu. Aby zdobyć ich jak najwięcej i zatrzymać, stosują różne triki – "przereklamowują” swoje usługi lub nie mówią wszystkiego... więcej