Wielkanocne dekoracje z kwiatów

Bez wazonu

Kwiaty o sztywnych łodyżkach, np. żonkile czy narcyzy, możesz ciasno związać szeroką wstążką lub elegancką tasiemką i postawić na wypełnionym wodą talerzyku. Aby bukiet był stabilny, łodyżki muszą być równo ścięte.

Reklama

RADA: Do tasiemki dwustronną taśmą przyklej wycięte z filcu wielkanocne aplikacje.

Gładkiemu obrusowi dodasz elegancji, jeśli ozdobisz go wstążką, przeciągniętą przez całą szerokość stołu i przewiązaną kokardą. Niezły efekt da połączenie kilku wstążek o różnych wzorach – aby ładnie się układały, trzeba je przykleić do jednej szerszej tasiemki.

RADA: Porozkładaj na stole kwiaty w zamykanych probówkach (probówki ukryj pod wstążką).

Stroik jak wiosenna łąka

Aby zrobić stroik z wiosennych kwiatów, potrzebna jest zielona gąbka florystyczna. Możesz kupić ją w formie pierścienia (wówczas powstanie wianek), kuli (do dekoracji przestrzennych) lub kostki, z której sama wytniesz odpowiedni kształt. Gąbkę najpierw trzeba dobrze namoczyć – im więcej wchłonie wody, tym stroik będzie trwalszy. W mokrą gąbkę wbijaj stokrotki, fiołki, szafirki, wilczomlecz. Przestrzeń między nimi wypełnij gipsówką.

RADA: Co drugi dzień namocz gąbkę – najwygodniej to robić strzykawką.

Elegancki obrus

Do niewysokiego naczynia, np. dekoracyjnej misy, wsyp sporo keramzytu (do ok. 2/3 wysokości) i zalej go niewielką ilością wody. Układaj na nim krótko przycięte kwiaty. To mogą być złocienie, żonkile, bratki, jaskry.

W świecę w kształcie wielkanocnego jajka (ważne, żeby była niekapiąca!) wbij patyczek do szaszłyków, wciśnij go w keramzyt na odpowiednią głębokość (tak, by świeca „zakopała się” w kwiatach).

RADA: Aby wzbogacić dekorację, bukiet możesz opleść hiacyntowym wiankiem. Z kwiatostanu delikatnie odłamuj pojedyncze kwiatki i nabijaj je na florystyczny drucik, aż powstanie wianek. Wprawdzie nie będzie zbyt trwały, ale z pewnością zachwyci urodą i oszołomi zapachem.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Co zamiast mięsa?

    Latem łatwiej ograniczyć jego spożycie, bo mamy dużo warzyw i owoców, które mogą je zastąpić. więcej