Szybkie sprzątanie, gdy niespodziewanie zjawią się goście

Zdjęcie

Nie wpadaj w panikę, gdy niespodziewanie zjawią się goście /123/RF PICSEL
Nie wpadaj w panikę, gdy niespodziewanie zjawią się goście
/123/RF PICSEL

Goście za progiem…

Gdy ktoś niespodziewanie zapowie swoją wizytę, nie wpadaj w popłoch. Wprawdzie nie zdążysz wysprzątać każdego zakamarka, ale możesz sprawić, że dom będzie wyglądał czysto i schludnie. Aby to się udało, powinnaś poznać kilka sztuczek, dzięki którym sprzątanie zajmie mniej niż godzinę.

Pozbieraj rzeczy

Najpierw schowaj porozrzucane ubrania. Brudne wrzuć do kosza na pranie, a czyste włóż do szaf i szuflad. Nie trać czasu na składanie w kostkę. Tym zajmiesz się innym razem. Kubki po herbacie, talerze po śniadaniu i inne brudne naczynia umieść w zmywarce lub w zlewie. Nawet jeśli nie zdążysz ich umyć, pozbędziesz się bałaganu z blatów.

Reklama

Zetrzyj kurz

Użyj wilgotnych ściereczek do mebli. Szybko usuniesz kurz i nabłyszczysz półki. Jeśli nie masz ściereczek, spryskaj uniwersalnym płynem do sprzątania papierowy ręcznik.

Zajrzyj do łazienki

Powinna lśnić. Goście to docenią. Umyj toaletę. Spryskaj płynem do szyb lustro i krany, a potem wytrzyj je papierowym ręcznikiem. Kosmetyki i środki do prania schowaj w szafkach, pudełkach lub w koszyczkach. Pamiętaj, aby w wolnej chwili wyrzucić przeterminowane. Koniecznie wymień ręczniki!

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Rewia

Zobacz również

  • Błysk, odważne i wyróżniające się stroje, kolorowe maski oraz długie tańce i świetna zabawa! Czas karnawału to również okazja do urozmaicenia każdego przyjęcia tematycznymi dekoracjami, zwłaszcza... więcej