Sposoby na pisanki

Nie ma Wielkanocy bez kolorowych pisanek. Możliwości zdobienia jajek jest mnóstwo, wystarczy tylko odrobina fantazji. Więc... do dzieła!

Jają symbolizować rodzącą się do życia przyrodę, a w chrześcijaństwie także nadzieję wynikającą z wiary w zmartwychwstanie Chrystusa.

Dawniej zdobieniem jaj zajmowały się wyłącznie kobiety, dziś bardzo chętnie robią to dzieci.

Zdjęcie

/DECO&STYLE
/DECO&STYLE

Reklama

Kolorowe skorupki

Najprościej jest kupić gotowe naklejki i przykleić je do jajek. My zaś zachęcamy do stworzenia oryginalnych ozdób. Jeżeli masz małe dzieci, kup... jajko strusie – łatwiej będzie im je ozdobić.

Kolorowe skorupki powstają przez gotowanie jajka w wywarze roślinnym. Brązowy (rudy) kolor uzyskasz gotując je w łupinach cebuli, czarny w łupinach orzecha włoskiego.

Żółtozłocistą barwę daje kwiat nagietka, a zieloną pędy młodego żyta lub listki barwinka. Różowe skorupki powstaną po ugotowaniu w soku z buraka.

Przyklejajcie, malujcie....

Tak przygotowane jajka (lub tylko wydmuszki) możecie okleić np. płatkami kwiatów, skrawkami kolorowego, błyszczącego papieru lub tkaniny. Efektownie wyglądają jajka przyozdobione koronką lub owinięte barwną włóczką.

Można pokusić się o stworzenie zwierzaczków (np. zajączków) albo wymalować (np. flamastrami) wymyślne wzory.

JOG

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Uwaga na kleszcze

    Przenoszą bardzo poważne choroby, które mogą zagrozić zdrowiu i życiu Twojego pupila. Nie lekceważ więc sprawy i przygotuj się na sezon kleszczowy. więcej