Rośliny dobre do sypialni

Ustawione w sypialni mogą emanować dobrą energią i dbać o jakość powietrza w tym ważnym dla nas pomieszczeniu. Oto brygada zielonych specjalistów!

Zdjęcie

Skrzydłokwiat potrafi oczyścić sypialnię ze szkodliwych oparów /123/RF PICSEL
Skrzydłokwiat potrafi oczyścić sypialnię ze szkodliwych oparów
/123/RF PICSEL

Drzewko szczęścia: Energię wytwarzaną przez okrągłe listki grubosza doceniono nawet w feng-shui. Zgodnie z tą sztuką, drzewko szczęścia niweluje negatywne wibracje. Grubosz jest niekłopotliwy. Znajdź mu jasne stanowisko, rzadko (ale za to dość obficie) podlewaj.

Skrzydłokwiat. Ten niepozorny kwiat potrafi oczyścić sypialnię ze szkodliwych oparów (wydzielanych np. przez meble, wykładziny, urządzenia). Delikatnie przefiltrowane światło, wysoka wilgotność podłoża i powietrza – oto jego wymogi.

Reklama

Anginka. Pachnąca pelargonia (geranium) roztacza wokół siebie świeży zapach. To olejki eteryczne, które działają nie tylko przeciwzapalnie, ale i lekko nasennie. Ciepłe, nasłonecznione stanowisko przysłuży się dobrej kondycji anginki.

Bluszcz. Pełni podwójną rolę: oczyszcza powietrze i je nawilża. Uniwersalna roślina może stać w ciemnym miejscu. Pamiętaj jednak, by był poza zasięgiem dzieci.

Storczyk Dendrobium. Nie dość, że tak efektowny, to jeszcze nawilża powietrze! Pielęgnację storczyków ułatwia zasadzenie ich w przezroczystej doniczce. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy korzenie rośliny wyschły – dopiero wtedy należy go podlać.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Jest kwintesencją elegancji i dobrego gustu. W każdym szczególe zachwyca wysoką jakością. Potrafi być jednocześnie przytulna i niezwykle funkcjonalna. Może trudno w to uwierzyć, ale ten ideał... więcej