Rok 2016 powitaj po swojemu

Czy w tę jedyną noc w roku koniecznie trzeba się bawić? Wcale nie musisz się poddawać szaleństwu hucznego witania Nowego Roku.

Mira (45) skończyła kolejną rozmowę telefoniczną. Znajomi pytali, czy skoro ich syn wyjechał i mają „wolną chatę”, to urządzą sylwestra. A Mira tak się cieszyła na wieczór tylko z mężem, we dwoje. Już od dawna się umawiali, że posiedzą przed telewizorem, a o północy wypiją ulubionego szampana.

Reklama

Jedyna taka noc

Jeśli Nowy Rok ma się dla Ciebie zacząć naprawdę dobrze, warto się pokusić o trochę egoizmu. Z reguły chcemy spędzić wyjątkowy wieczór, z ludźmi, których lubimy, ale na swoich warunkach. Nawet jeśli ma to być wieczór w piżamie, z pudełkiem lodów.

Nie dostosowuj się

Ważne pytanie wiąże się z tym, gdzie powitasz Nowy Rok. Bez skrupułów odrzuć zaproszenia do lokali, jeśli nie lubisz tańczyć. Nie daj się namówić na wyjazdy ani marznięcie pod gołym niebem, skoro marzysz o zostaniu w domu. Miej w nosie, że uznają Cię za nudziarę. Wcale nie jest powiedziane, że reszta będzie się tak szampańsko bawić, jak planuje.

Znajdź coś dla siebie

Ideałem byłoby, gdyby Twoje plany podzielała rodzina. Jeśli jednak mąż z dziećmi chce jechać na narty, wypraw ich bez obaw. A może spędzisz sylwestra z rodzicami? Brzmi zapewne nietypowo, ale z pewnością bardzo ucieszy ich taka propozycja.

Niech to będzie okazja do powrotu do czasów dzieciństwa. Przejrzyjcie rodzinne albumy, razem powspominajcie. Może odtworzycie sylwestrowe menu sprzed dekad.

Babski wieczór

Sylwester „po domowemu” najlepiej udaje się w babskim gronie. Może zaprosisz przyjaciółki, sąsiadki? To może być miłe podsumowanie mijającego roku. A zarazem snujcie plany na przyszłość. Warto je spisać i obiecać sobie, że będziecie się rozliczać z ich wykonania. A jeśli chcesz być sama, także pomyśl o interesującym programie dla siebie.

Jak przywitamy Nowy Rok?

Przeważająca grupa badanych przez CBOS (59%) sylwestra spędzi w domu, w gronie rodzinnym. Na prywatce planuje przywitać Nowy Rok 16%, a 7% spędzi ten czas na balu, w restauracji lub w kawiarni.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Na żywo

Zobacz również

  • Każdej zimy tęsknimy za latem i upalnymi dniami, ale kiedy nadchodzą, często mamy ich dosyć. Powodem są palące promienie słoneczne, które wszystkim zamkniętym czy to w domach czy też w biurach,... więcej