Przetwory: Co warto wiedzieć

Nawet mieszkając w bloku, można stworzyć dekoracyjny kącik, w którym zgromadzimy kolekcję domowych przetworów. Warto przeznaczyć na nią np. kuchenny parapet lub półkę.

Rada: Aby kącik z przetworami pięknie pachniał i miał klimat prawdziwej spiżarni, ustaw w nim doniczki z ziołami.

Reklama

Słoik w kapeluszu

Z dowolnej tkaniny lub dekoracyjnego papieru wycinamy koło lub kwadrat nieco większy od wieczka. Owijamy nim słoik od góry, a potem przewiązujemy go ozdobną tasiemką lub sznurkiem.

Rada: Jeśli chcesz, aby słoiki wyglądały jak z babcinej spiżarni, „ubierz” je w koronkowe serwetki i przewiąż rafią. Wolisz bardziej nowoczesny styl? Owiń nakrętki błyszczącym, kolorowym papierem do pakowania prezentów.

Butelka w wesołym kapturku

Najprostszym sposobem na udekorowanie butelki z domowym sokiem jest nałożenie na nakrętkę kapturka wyciętego z kolorowej serwetki. Mocujemy go przy pomocy gumki. Szyjkę butelki można fantazyjnie przewiązać cienką wstążeczką lub ozdobić kokardą z szerokiej wstążki.

Rada: Bardzo praktycznym pomysłem jest oklejenie butelek naklejkami nawiązującymi do ich zawartości. Możesz kupić gotowe lub sama przygotować odpowiednie piktogramy, rysując owoce na samoprzylepnych karteczkach.

Smaczny upominek od serca

Domowe, własnoręcznie robione przetwory to doskonały prezent dla rodziny czy przyjaciół. Zdrowe i pyszne, na pewno ucieszą każdego łasucha.

Rada: Dekorując słoiki z powidłami czy butelki z sokiem, nawiąż do okazji, z jakiej je ofiarujesz.

Upominki świąteczne ozdób małą bombką. Na prezent imieninowy przyklej wizytówkę z życzeniami. Do słodkiej niespodzianki dla ukochanego przyczep serduszko np. z filcu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Życie na gorąco
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Jak dbać o ubrania

    Każdy z nas chciałby, by ulubiona bluzka czy bielizna jak najdłużej zachowała swój kolor i fason, a to przecież nie jest takie trudne! Skorzystaj z kilku praktycznych rad. więcej