Prezenty na Dzień Matki

Gałązki brzozy i wierzby są dostatecznie elastyczne, by ukształtować z nich zgrabne serduszko.

Wiosenna dekoracja stołu

Wycięte z zielonej florystycznej gąbki serce włóż do wody na ok. 20 minut. Kiedy będzie dostatecznie nasączone, wbijaj w nie dowolne kwiaty.

Reklama

Rada: Jeśli zdecydujesz się na kwiaty, które mają miękkie łodyżki, jak stokrotki czy niezapominajki, wcześniej zrób w gąbce dziurki patyczkami do szaszłyków.

Ścienna ozdoba

Metalowy wieszak na ubrania wygnij w serce (nie musi być idealne, bo wszystkie krzywizny zasłonią rośliny). Okręcając drucik florystyczny wkoło stelaża, przymocuj świeże, pachnące kwiaty i gałązki, np. modrzewia, cyprysika.

Rada: W takiej nietuzinkowej dekoracji niezwykle efektownie wygląda kwitnąca irga.

Galeria rodzinnych zdjęć

Ze szczególnie ważnych dla Mamy fotografii stwórz kącik wspomnień. Możesz z nich ułożyć serce albo wkomponować je w ramkę w takim kształcie.

Rada: W kąciku wspomnień mogą się znaleźć również inne sentymentalne pamiątki, np. pocztówki, które wysyłałaś Mamie z kolonii albo laurki, które dawno temu dla Niej narysowałaś.

Zamiast bukietu

Rada: Wpleć w witki drobne kwiatki (przymocuj je cienkim drucikiem).

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Jak dbać o ubrania

    Każdy z nas chciałby, by ulubiona bluzka czy bielizna jak najdłużej zachowała swój kolor i fason, a to przecież nie jest takie trudne! Skorzystaj z kilku praktycznych rad. więcej