Postanowienia. Zrób to wreszcie w nowym roku!

Noworoczne postanowienia – banał? Może i tak, ale cza sem bardzo pomagają, bo motywują nas do działania. Chodzi tylko o to, by nie spełzły na niczym niemal zaraz po ich spisaniu. Jak to zrobić? Zacząć od małych zmian. Nie musisz od razu rzucać się na głęboką wodę. Lepiej małymi krokami poprawić swoje samopoczucie.

1. Dzień zaczynam od szklanki wody z cytryną!

Reklama

Ciepła woda stymuluje do pracy układ trawienny. A wzbogacona sokiem z cytryny wspomaga nie tylko trawienie, ale również poprawia pracę wątroby i oczyszcza ją. Poza tym taki napój to świetny odkwaszacz organizmu.

2. Spróbuję czegoś nowego!

To dotyczy niemal każdej dziedziny życia. W kuchni czasem odważ się na eksperyment i zacznij sięgać po zupełnie nowe przepisy. Przełam swój styl i wybierz bluzkę w zupełnie nietypowym dla Ciebie kolorze, zmień fryzurę lub kolor włosów. A może zaczniesz chodzić z kijkami?

Nawet jeśli do tej pory uśmiechałaś się pod nosem na widok maszerujących pań, pomyśl o korzyściach płynących z tej formy aktywności. To jednak nie dla Ciebie? No to wskakuj na biegówki, byle tylko śniegu starczyło… Na pewno znajdziesz sposób, by zaskoczyć otoczenie i zrobić coś dla siebie.

3. Będę się zdrowo odżywiać!

Postaw na więcej warzyw i owoców w diecie. Przestaw się na pieczywo pełnoziarniste i pij dużo wody. Skonsultuj z lekarzem, jakie zmiany w menu będą dla Ciebie najkorzystniejsze i zastosuj je jak najszybciej.

4. Przestanę doszukiwać się dziury w całym!

Chcesz się mniej stresować i poprawić swoje relacje ze światem? W takim razie przestań wyobrażać sobie, co ktoś na pewno miał na myśli. Zacznij opierać się na faktach w relacjach i nie dokładaj sobie wrogów oraz zmartwień.

5. Nie będę odkładać wszystkiego na później!

Odwlekanie różnych drobiazgów sprawia, że sprawy do załatwienia zaczynają Cię przytłaczać. Od dzisiaj działaj systematycznie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Tele Tydzień

Zobacz również

  • "W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz" - tak, nie bez racji, śpiewała przed laty w Kabarecie Starszych Panów Barbara Krafftówna. Właśnie dlatego letnie wakacje w... więcej