Pies boi się huku w sylwestra, nie pomagają mu leki

Lekarze zalecają podawanie psom, które źle reagują na wystrzały, leków z dużym wyprzedzeniem. Łagodne preparaty odprężające i zmniejszające lęk stosuje się nawet przez 2 tygodnie przed sylwestrową nocą. Są to środki zawierające naturalne składniki, takie jak tryptofan, niezbędny do syntezy serotoniny w mózgu, czy wyciągi z rumianku lub kozłka lekarskiego.

Godne polecenia są również środki zawierające aktywny biopeptyd o nazwie alfa-kazozepina. To substancja naturalnie występująca w mleku matki, która u osesków wywołuje stan odprężenia. Musimy jednak pamiętać, że skuteczność leków uspokajających i łagodzących stres zależy od charakteru pupila. Na impulsywne, łatwo ekscytujące się zwierzę nie zadziałają naturalne środki. Można je oczywiście podawać przez kilka dni przed sylwestrem, ale w tym dniu trzeba dołączyć leki psychotropowe przepisane przez lekarza weterynarii.

Reklama

Lek. wet. Katarzyna Chodkiewicz -Szatanek, spec. chorób psów i kotów, specjalista chirurg

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Zobacz również

  • Ogród, balkon czy taras to doskonałe miejsce do wypoczynku. Warto zagospodarować je tak, aby móc korzystać z nich z jak największą przyjemnością. Tworząc miejsce letniego wypoczynku, należy zadbać... więcej