Pierzemy i odświeżamy eleganckie ubrania

Suknia wieczorowa z tafty, kreacja z cekinami czy aksamitna marynarka wymagają specjalnego traktowania – stosowania dezodorantów, które nie pozostawiają na nich śladów oraz odświeżania w odpowiedni sposób.

Zdjęcie

Odzież jedwabną można prać ręcznie w chłodnej wodzie z płatkami mydlanymi. Jeśli do ostatniego płukania dodamy szczyptę cukru i kilka kropli soku z cytryny (na litr wody), przywrócimy tkaninie połysk.

Taftę lepiej oddać do czyszczenia chemicznego. Rzeczy z cekinami wkładamy do wody z delikatnym płynem do prania, w specjalnych woreczkach, które chronią ozdoby przed uszkodzeniem.

Reklama

Ubrania z aksamitu i atłasu łatwo odświeżyć gorącą parą, np. używając specjalnego urządzenia: parownicy. Można też powiesić odzież nad wanną lub dużą miską napełnioną wrzącą wodą. Para delikatnie nawilży materiał, wyprostuje zagniecenia, dodatkowo usunie nieprzyjemne zapachy.

Przyda się potem materiał jeszcze lekko wyszczotkować. Koronki i tiule odzyskają efektowny wygląd i będą miękkie, gdy upierzemy je w płynie z lanoliną.

To się może przydać

1. Czyścik parowy ARIETE 149 zł 2. Gumowa szczotka do zamszu SAPHIR 45 zł 3. Mydełko do odplamiania DR. BECKMANN ok. 6 zł 4. Płyn do prania delikatnych tkanin, na bazie wyciągów roślinnych ulrich natÜrlich ok. 30 zł/ l

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Zobacz również

  • ​"Jak poślubić milionera" to komediowy przewodnik dla wszystkich, którzy marzą o szczęśliwym związku. Główni bohaterowie filmu zamiast czekać, aż ślepy los ześle im upragnioną miłość,... więcej