Oszczędne pranie

Nie włączaj pralki, jeśli nie masz pełnego wsadu.

Wybierz produkt

Aby prać tanio i dokładnie, musisz kupić odpowiedni proszek lub płyn. Dobry środek nie tylko skutecznie usuwa brud, ale także chroni kolory odzieży przed blaknięciem i wzmacnia biel. Zawsze wybieraj środki dostosowane do rodzaju tkanin.

Drożej znaczy taniej

Kupując proszek, płyn czy kapsułki, nie porównuj cen za opakowanie. Sprawdź, na ile prań wystarczy wybranego środka. Szukaj rysunku kosza wypełnionego ubraniami, na którym widnieje informacja o liczbie prań. Cenę produktu podziel przez tę liczbę, a dowiesz się, ile zapłacisz za jedno.

Reklama

Nie dodawaj na oko

Nowoczesne proszki i płyny należy bardzo precyzyjnie dozować. Jeśli wsypiesz lub wlejesz za dużo, nie tylko stracisz pieniądze, ale także możesz narazić siebie i bliskich na podrażnienie skóry.

Pralka nie wypłucze bowiem nadwyżki użytego środka. A włączając dodatkowe płukanie, zużyjesz więcej wody, energii i zaszkodzisz środowisku naturalnemu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Rewia

Zobacz również

  • Błysk, odważne i wyróżniające się stroje, kolorowe maski oraz długie tańce i świetna zabawa! Czas karnawału to również okazja do urozmaicenia każdego przyjęcia tematycznymi dekoracjami, zwłaszcza... więcej