Ogrodowe sprzątanie

Wiele roślin ogrodowych dla dobrego wzrostu i owocowania potrzebuje podłoża o odczynie obojętnym albo tylko lekko kwaśnym. Dlatego co 3-4 lata warto zmierzyć kwasowość gleby i, jeśli jest zbyt kwaśna, zastosować wapnowanie. Teraz jest na to dobra pora.

Reklama

Wapno ogrodnicze rozsyp na trawniku, na grządkach, pod drzewami i krzewami owocowymi. Pamiętaj, że między wapnowaniem a nawożeniem trzeba zachować ok. 2-tygodniowy odstęp.

Resztki roślin nie powinny na zimę pozostać w ogrodzie. Jeśli jeszcze się ich nie pozbyłaś, najwyższa pora to zrobić. Zostawione pod śniegiem, mogą stać się przyczyną chorób. Zdrowe odpadki wyrzucaj na kompost, chore spal albo wywieź. Zostaw tylko te byliny, które całkowicie usychają, np. trawy czy rozchodniki.

Piękne i groźne

Psianka koralowa, anturium , begonie, cyklameny, kliwie, konwalie, glorioza, hoja, hiperastrum, dipladenia, skrzydłokwiat, oleander, hiacynt, pierwiosnek, kroton, difenbachia, filodendron, monstera, fikus, wilczomlecze – przy pielęgnacji tych roślin bądź ostrożna.

Wytwarzają one bowiem substancje, które są toksyczne. Nie pozwól, by dotykały je dzieci, a sama wkładaj rękawiczki!

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Życie na gorąco
Więcej na temat:

Zobacz również

  • 4 naturalne sposoby na piękne zęby

    ​Już od dawna wiadomo,że sama pasta nie wystarczy,by mieć zdrowe i lśniące zęby. Dlatego warto regularnie fundować sobie również inne zabiegi pielęgnacyjne,które pomogą uporać się z najczęstszymi... więcej