O jeden toast za dużo...Sposoby na kaca

Jest jedna taka noc w roku, kiedy po prostu nie wypada się nie bawić. Żegnamy „stary rok”, a witamy „nowy”, z nadzieją, że będzie lepszy. A co zrobić, żeby 1 stycznia obudzić się w formie?

Zdjęcie

Kiedy okazja szczególna,  trudno jest zrezygnować z kolejnych toastów. /123/RF PICSEL
Kiedy okazja szczególna, trudno jest zrezygnować z kolejnych toastów.
/123/RF PICSEL

Zdjęcie

/123/RF PICSEL
/123/RF PICSEL

Zdjęcie

Woda powinna Ci towarzyszyć przez całą noc. Wybierz niegazowaną. /123/RF PICSEL
Woda powinna Ci towarzyszyć przez całą noc. Wybierz niegazowaną.
/123/RF PICSEL

Zdjęcie

Upewnij się, że masz jajka. Jajecznica na maśle i tost z miodem to najlepsze śniadanie na kaca! /123/RF PICSEL
Upewnij się, że masz jajka. Jajecznica na maśle i tost z miodem to najlepsze śniadanie na kaca!
/123/RF PICSEL

Przed wyjściem Najważniejsze jest przygotowanie. Warto zjeść tłusty posiłek, dzięki temu żołądek zyska specjalną otoczkę, która ograniczy wchłanianie alkoholu.

Nie bez powodu na polskich weselach gościom serwuje się rosół. Zrezygnuj z kawy, wypłukuje magnez. Wypij napój izotoniczny.

Reklama

Niemcy mówią „pisk kociaków”; Skandynawowie mają „drwali w głowie”, Włosi są „wybici z rytmu”, a Polacy mają po prostu kaca. Jednak w dzień po szampańskiej zabawie można szybko dojść do siebie.

Dlaczego cierpisz?

Kac to nic innego jak zatrucie organizmu. W tym przypadku alkoholem. Wszystkiemu winne jest nadmierne jego spożycie. Wśród objawów wymienić trzeba ból głowy, nudności, biegunkę, światłowstręt, a nawet stany lękowe!

Żeby tego uniknąć, sięgaj po drinki bez kolorowych, gazowanych napojów (nie mieszaj!) i po każdym kieliszku wypij przynajmniej szklankę wody. Z przekąsek wybieraj rzeczy konkretne: pieczone mięsa czy warzywa w panierce. Leki ze świata Rosjanie „dzień po” idą do bani, czyli odmiany sauny.

Odkręć gorącą wodę w łazience i posiedź chwilę w zaparowanym pomieszczeniu. Japończycy jedzą flaki, które serwowane są w tanich barach – muszą być pikantne.

Holendrzy wypijają poranne piwo, ale uwaga: jedno, żeby złagodzić objawy, a nie opóźnić je. Amerykanie leczą się sokiem pomidorowym z dodatkiem ostrej papryki i surowego jajka.

MLS

Po imprezie Kiedy wrócisz, wypij tyle wody, ile zdołasz i weź chłodny prysznic. Upewnij się, że okna są zasłonięte. Poranek zacznij od szklanki wody z tabletką musującą. Czasem gorsze chwile trzeba po prostu przespać. Na czole połóż mokry ręcznik i koniecznie zjedz śniadanie.

Zdjęcie

/Arch. Bauer
/Arch. Bauer

Zdjęcie

Sok pomidorowy pomoże uzupełnić brak potasu. Dodaj do niego kilka kropel tabasco. /Arch. Bauer
Sok pomidorowy pomoże uzupełnić brak potasu. Dodaj do niego kilka kropel tabasco.
/Arch. Bauer

Zdjęcie

/Arch. Bauer
/Arch. Bauer

Zdjęcie

Głodna? Kilka kostek czekolady i banan powinny pomóc. /Arch. Bauer
Głodna? Kilka kostek czekolady i banan powinny pomóc.
/Arch. Bauer

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Tele Tydzień

Zobacz również

  • ​"Jak poślubić milionera" to komediowy przewodnik dla wszystkich, którzy marzą o szczęśliwym związku. Główni bohaterowie filmu zamiast czekać, aż ślepy los ześle im upragnioną miłość,... więcej