Nowy trend w dekoracji wnętrz: Baw się literami

Gigantyczne i całkiem małe, czarno-białe i kolorowe, pojedyncze i ułożone w złote myśli, cytaty lub chwytliwe hasła. Litery opanowały wnętrza i świetnie sprawdzają się jako element dekoracyjny!

Pościel z nadrukiem tekstowym

Reklama

Do tej pory literki robiły karierę w modzie. Tworzyły dekoracyjne hasła i napisy na t-shirtach czy bluzach. Teraz mogą zdobić na przykład koc, poduszkę czy cały komplet pościeli.

Jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania albo znudziły ci się kwiaty na poszewce, skuś się na nie. Twoja sypialnia zyska niebanalny wygląd. Pościel z bawełny z nadrukiem kupisz w H&M Home za 99,90 zł.

Plakaty i neony

Żółty świecący neon lub czarno-biała sentencja na plakacie nadadzą wnętrzu nowoczesny charakter.

Pasują do prostych dizajnerskich mebli. Modny jest też motyw alfabetu, który może tworzyć obraz oprawiony w ramę (IKEA, 99 zł). Neon kupisz w sklepie z oświetleniem lub zrobisz z węża LED przyciętego na wymiar.

Ściana do czytania

Uwielbiasz włoską kuchnię? Ogłoś to całemu światu! Umożliwi ci to specjalna tapeta z napisami: pizza, pasta, dolci, itp. Art of Wall, cena 195 zł.

Motto, złota myśl

Motto, złota myśl, hasło lub litera oprawione w ładną ramkę mogą zastąpić obraz. Uwaga! Są bardziej osobiste, kiedy faktycznie mają znaczenie dla mieszkańców domu. Mogą to być inicjały domowników, imiona dzieci wyeksponowane na półkach w ich pokoju lub słowa-klucze, z którymi wiążą się jakieś wspomnienia. Można je zrobić na zamówienie np. na www.posterville.pl. Cena jednego wyrazu to ok. 80 zł.

Donica na zioła

Litery ułożone w słowa mogą informować o tym, co znajdziemy za drzwiami do kolejnego pokoju, w szafce, a nawet... w doniczce. Wyglądają bardzo stylowo. Gotową skrzynkę z napisem Herbs kupisz na www.pakamera.pl za 43 zł.

Naklejka gigant

Litery mogą przybierać monstrualne rozmiary i tym samym określać cały charakter wnętrza. Taki jeden duży motyw sprawdzi się w pokoju nastolatka. Trudno namalować literę samemu, ale można kupić gotową i nakleić na ścianę (www.dekornik.pl, cena ok. 350 zł).

Ciekawe podpórki do książek

Litery mogą być dekoracją i po prostu zdobić wnętrze, ale mogą też spełniać różne funkcje – np. podpierać książki.

Pięknie wyglądają te wykonane z drewna, pomalowane na biało i delikatnie przetarte na krawędziach.

Dzięki nim ładnie wydzielisz np. biblioteczkę twojego dziecka. Dostępne na www.tendom.pl za 69 zł (2 szt., literki AZ) lub w Home & You za 59 zł.

Słowo do słowa...

I dekoracja sypialni gotowa! Można zamówić dowolny napis, w różnej wielkości i czcionce (www.superwnetrze.pl od 89 zł). Mocuje się go na dwustronnej taśmie. Są też gotowe sentencje.

Gdzie umieścić

Ciekawym miejscem wyeksponowania ulubionego napisu są np. ściany przedpokoju. Celne sentencje na ścianie powitają naszych gości, wywołując uśmiech, zdziwienie czy zaskoczenie. Mogą cię zmotywować do działania! Na stronie www.akatja.pl kupisz w formie naklejek takie: „Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę”, „Przyciągasz to, o czym myślisz”, „Nic nie jest trudne dla tego, kto kocha”, „Nikt nie jest doskonały”, „Zwycięża tylko ten, kto walczy!”. Cena 30 zł.

Stojące litery

Na grubym kartonie odrysuj szablon dowolnie wybranej litery (ściągniesz go np. z internetu). Możesz też narysować ją odręcznie. Wytnij literę z kartonu, a następnie starannie oklej ją ozdobnym papierem lub tapetą. Dekoracja pięknie zaprezentuje się na półce w salonie.

Skrzynka

Starą drewnianą skrzynkę oczyść i przeszlifuj papierem ściernym. Następnie pomaluj na biało farbą akrylową.

Do ozdobienia wykorzystaj szablon alfabetu (kupisz w sklepie. Gdy skrzynka dobrze wyschnie, polakieruj ją.

Tekst: Agnieszka Namysł

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Świat kobiety
Więcej na temat:

Zobacz również

  • "W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz" - tak, nie bez racji, śpiewała przed laty w Kabarecie Starszych Panów Barbara Krafftówna. Właśnie dlatego letnie wakacje w... więcej