Nowinki techniczne nie tylko dla młodych

Smartfony, palmtopy, GPS; od samych nazw kręci się w głowie. Ale umiejętnie podchodząc do tematu, możesz się dużo nauczyć.

Alina (48) pobłądziła, próbując dojechać do dzieci na nową działkę. Miała być miła zabawa, a skończyło się nerwowo. – Czemu nie włączyłaś GPS-u?! – grzmiał mąż, wiedząc, że wciąż nie nauczyła się obsługiwać nawigacji. I trochę miał rację.

Bądź na czasie

Trudno nam dogonić technikę. Dotykowe aparaty telefoniczne wyparły komórki z klawiszami, cyfrowe aparaty fotograficzne zastąpiły analogowe, itd. Obsługi tych urządzeń warto się nauczyć choćby dlatego, że za chwilę innych nie będzie. Nie neguj wszystkiego z góry. Zbieraj informacje, jakie urządzenia pojawiają się na rynku i rozpatruj je pod kątem tego, na ile Tobie mogą się przydać.

Dbaj o kontakty

Reklama

Na pewno słyszałaś o Facebooku. Nie każdy musi mieć konto na portalu społecznościowym i wiele osób nie ma. To tak, jakby czytać niekończącą się gazetę z ogłoszeniami. Ale jeśli tą drogą łatwiej będzie Ci utrzymać kontakt z dorosłymi dziećmi czy wnukami, to czemu nie?

Nie zrażaj się

Znajdź dobrego nauczyciela i nie zniechęcaj się, nawet jeśli pierwsze próby kończą się niepowodzeniem. Podpytaj znajomych, jak sobie poradzili z przyswajaniem wiedzy. Staraj się opanować podstawowe funkcje, z których będziesz korzystać. Im częściej będziesz próbować korzystać z danego urządzenia, tym szybciej wyda Ci się proste w obsłudze.

Sposób na młodość

Najtrudniejsze są początki – jak chwycisz ogólną zasadę, każde następne urządzenie wyda Ci się mniej skomplikowane. Ucz się, bo nie ma lepszych ćwiczeń dla umysłu. A zdobywanie nowych umiejętności mobilizuje cały organizm. W ten sposób ćwiczysz pamięć oraz refleks i czujesz się młodziej.

Czy korzystamy z urządzeń? Przynajmniej raz w tygodniu z internetu korzysta 63% dorosłych Polaków. 39% ma konto na portalu społecznościowym i tyle samo (39%) elektroniczne konto bankowe. Internetowe rozmowy telefoniczne prowadzi 25% ankietowanych (źródło: CBOS).

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Na żywo

Zobacz również

  • Jak dbać o ubrania

    Każdy z nas chciałby, by ulubiona bluzka czy bielizna jak najdłużej zachowała swój kolor i fason, a to przecież nie jest takie trudne! Skorzystaj z kilku praktycznych rad. więcej