Nowe życie kapsułki Nespresso

Dostarczanie najwyższej jakości wiąże się z odpowiedzialnością, którą Nespresso ponosi nie tylko wobec konsumentów, ale także wobec środowiska. Dlatego od wielu lat, z niezmiennym zaangażowaniem, marka inwestuje w dedykowany system recyklingu, dążąc do zrównoważonego rozwoju. Celem Nespresso jest recykling 100% sprzedanych kapsułek do 2020 roku. Jednak, aby to osiągnąć, potrzebne jest zaangażowanie każdego konsumenta.

Zdjęcie

Materiał prasowy /materiały prasowe
Materiał prasowy
/materiały prasowe

W momencie umieszczania kapsułki z kawą w ekspresie Nespresso warto zastanowić się, czy po porannym cappuccino albo popołudniowym ristretto powinny pozostawać jakiekolwiek odpadki? To zależy od nas. Decyzja marki o produkcji kapsułek z aluminium nie jest przypadkowa, co więcej, jest zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju. Aluminium występuje w przyrodzie, więc jego zaletą jest możliwość odnawialności i poddawania nieustającemu procesowi recyklingu. Oznacza to, że zużyte kapsułki Nespresso mogą stać się nowymi przedmiotami aluminiowymi, odradzając się wielokrotnie w procesie przetwarzania. Z kapsułki Nespresso może powstać biżuteria, długopisy, a nawet rama roweru.

RECYKLING KAPSUŁEK W UJĘCIU GLOBALNYM

Recykling aluminiowych kapsułek jest istotnym elementem działań dotyczących ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. Jednak zgodnie z dyrektywami UE kapsułki Nespresso (i kapsułki porcjowanej kawy w ogóle) nie są klasyfikowane jako opakowania, dlatego rządy poszczególnych państw nie mają obowiązku wdrożenia systemów ich recyklingu. Mimo to w 1991 roku w Szwajcarii Nespresso podjęło decyzję o uruchomieniu pierwszego i jedynego w swoim rodzaju systemu recyklingu kapsułek. Od tego momentu we współpracy ze światowymi partnerami marka poszukuje odpowiednich rozwiązań koncentrujących się na wygodzie konsumentów, wydajności środowiskowej oraz modernizacji istniejącej już lokalnej infrastruktury.

Reklama

Zdjęcie

Kultowa szwajcarska marka CARAN D’ACHE zaprojektowała unikalny długopis z przetworzonych kapsułek Nespresso /materiały prasowe
Kultowa szwajcarska marka CARAN D’ACHE zaprojektowała unikalny długopis z przetworzonych kapsułek Nespresso
/materiały prasowe

Program systemu recyklingu Nespresso funkcjonuje obecnie w trzydziestu dziewięciu państwach, wśród nich jest Polska. Obecnie marka jest w stanie odzyskać 80% wszystkich sprzedanych kapsułek, a aluminium z tych kapsułek może zyskać nowe życie. Wystarczy, że po wypiciu kawy zamiast wyrzucać zużyte kapsułki do tradycyjnego kosza, skorzystamy z programu recyklingu Nespresso. Trzysta sześćdziesiąt pięć przetworzonych kapsułek daje około 28 dag aluminium, z których można wykonać jedną ramę roweru. W tym roku Nespresso ponownie nawiązało współpracę z kultową szwajcarską marką CARAN D’ACHE, która zaprojektowała unikalny długopis z przetworzonych kapsułek Nespresso. W ramach globalnych zobowiązań do 2020 roku, czyli recyklingu 100% aluminium, Nespresso rozpoczyna też przetwarzanie zużytych kapsułek na nowe kapsułki.


PRZEKONAJ SIĘ, ŻE MASZ WPŁYW

W związku z tym, że marka stara się zawsze odpowiedzialnie dostarczać kawę najwyższej jakości i jednocześnie nieustannie pracuje nad zminimalizowaniem wpływu na środowisko, stworzyła system, którego zadaniem jest ułatwienie każdemu konsumentowi możliwości przekazania kapsułek do recyklingu. Jeśli po wypiciu kawy Nespresso zastanawiasz się, co zrobić ze zużytą kapsułką, wrzuć ją do dedykowanej torby Nespresso. Kiedy torba będzie już pełna, zanieś zużyte kapsułki do jednego z butików Nespresso lub przekaż kurierowi podczas odbioru swojego zamówienia złożonego w sklepie on-line. Torbę dostaniesz w butiku Nespresso lub dostarczy Ci ją kurier. Każda odzyskana kapsułka może odrodzić się jako przedmiot codziennego użytku, np. rama roweru, długopis czy bransoletka. Nespresso zachęca konsumentów, by po wypiciu kawy, dali drugie życie zużytym kapsułkom.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Świat kobiety

Zobacz również

  • Jest kwintesencją elegancji i dobrego gustu. W każdym szczególe zachwyca wysoką jakością. Potrafi być jednocześnie przytulna i niezwykle funkcjonalna. Może trudno w to uwierzyć, ale ten ideał... więcej