Jakie prezenty na Dzień Matki

Pachnąca laurka: Każdy maluch poradzi sobie z przygotowaniem ozdobnej laurki (mama może zbierać je do osobnej teczki, by po latach stworzyć z nich album).

Zdjęcie

/Arch./Wawa
/Arch./Wawa

Może jednak warto podpowiedzieć dziecku, żeby wstążeczkę, którą ma zamiar przewiązać laurkę, spryskać odrobiną perfum?

Reklama

Umili lekturę: Mamie, która lubi czytać książki, spodoba się zakładka – zrobiona chociażby z paska sztywnego papieru ozdobionego brokatowymi flamastrami. Przez zrobioną u góry dziurkę można przeciągnąć wstążeczkę z nawleczonymi na nią kolorowymi koralikami.

Rodzinny kolaż: Skserowane (najlepiej w kolorze) wspólne zdjęcia wystarczy powycinać i nakleić na kolorową tekturę – tak powstanie pamiątka miła sercu każdej mamy.

Jak zrobić bukiet

Herbaciany bukiet: Patyczki do szaszłyków, a na nich – lekko nabite saszetki herbaty (każda w osobnym opakowaniu), wstążeczka – tylko tyle potrzeba, by wyczarować oryginalną wiązankę!

Odciski na pamiątkę: Z tym zadaniem poradzi sobie każdy maluch. Na kartce papieru, maczając uprzednio palce np. w farbie plakatowej, trzeba zostawiać odciski tak, by powstało serce (dla ułatwienia, babcia lub tata mogą namalować cienki kontur ołówkiem). Serce powstałe z linii papilarnych można – po wyschnięciu – oprawić w tzw. aluramę (do kupienia w markecie). 8chwila relaksu

Życzenia dla ukochanej mamy mogą znaleźć się nie tylko na laurce, ale i kubku, z którego pije ulubione napoje. Wszystko za sprawą tzw. farby konturowej do porcelany (cena ok. 13 zł, dostępna w sklepach papierniczych).

Przypominajka

Samodzielnie zrobiony breloczek wywoła uśmiech na twarzy mamy, ile razy na niego zerknie. Na żyłkę trzeba nawlec koralik, a potem – pompony lub sztuczne kamienie. Na koniec wystarczy dowiązać żyłkę do łańcuszka na kółku.

Opleciona kolorowymi sznureczkami plastikowa butelka w mig stanie się... wazonem. W sam raz na wręczane mamie kwiatki!

Przygotowana dla mamy kąpiel może być miłym finałem jej dnia.

Aromat zachowany

W tym roku, zamiast bukiecika kwiatów, mama może dostać przewiązane rafią gałązki lawendy (doniczki z ziółkiem są dostępne w sklepach ogrodniczych, ścięte pędy suszy się zawieszone w pęczkach). Minibukiecik można drucikiem przypiąć do kartonika, a ten – oprawić w ramkę.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Co robić, by oddychać świeżym powietrzem?

    Skażone rujnuje nasze zdrowie. Ponad 95 procent zanieczyszczeń powietrza w Polsce pochodzi z domowych kominów i samochodowych spalin. więcej