Jakie okulary odmładzają?

Modne oprawki dobrane do typu urody, potrafią odjąć ładnych kilka lat. Ważne, by wiedzieć, jaki rodzaj, kształt i kolor wybrać, oraz jak się do nich umalować.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Oprawki metalowe

Najmodniejsze w tej kategorii są oprawki srebrne, srebrnozłote oraz jasnobrązowe w miodowe cętki, przypominające zwierzęce. Takie oprawki powinny być dość duże i sięgać nawet do połowy policzków – zbyt wąskie będą bowiem sprawiały wrażenie „babcinych” drucianych okularków, a rezultat będzie odwrotny do zamierzonego.

Wybierz je, gdy... Jesteś blondynką o delikatnych rysach. Subtelne, metalowe oprawki nie zdominują twojej twarzy, a ich lekki połysk zapewni dodatkowy odmładzający efekt.

Reklama

Jeśli masz chłodny typ urody, wybierz srebro lub srebro ze złotem. Ciepłe, złociste blondynki mają do wyboru złoto i jasny brąz w jaśniejszy deseń.

Makijaż dla ciebie: W takich oprawkach oczy wyglądają pięknie umalowane w stylu smoky. Wybierz delikatnie połyskujące, jasnoszare lub jasnofioletowe, przydymione cienie. Mocno wytuszuj zarówno górne, jak i dolne rzęsy. Czoło i policzki muśnij rozświetlaczem, a usta pociągnij błyszczykiem w jasnym kolorze.

Oprawki półramkowe

Oprawki z tzw. otwartą górą są dość wąskie, w porównaniu z innymi modnymi trendami, i wszystkie mają podobny kształt – różnią się jedynie tym, że dolna, ramkowa część jest albo lekko zaokrąglona, albo kanciasta. Dzięki półotwartej budowie mogą je nosić wszystkie kobiety bez względu na typ urody.

Wybierz je, gdy... Jesteś brunetką lub szatynką o wyrazistych brwiach – górna ramka nie będzie dla nich konkurencją, dzięki czemu cała twarz wyglądać będzie lżej, subtelniej i młodziej. Modne modele mają zarówno pastelowe kolory (żółty, seledyn, róż), jak i ponadczasową, będącą zawsze na czasie, czerń.

Makijaż dla ciebie : Skup się na podkreśleniu brwi oraz górnej powieki. Brwi starannie uczesz i utrwal ich kształt żelem. Na powieki nanieś jasny cień, a wzdłuż linii rzęs narysuj kreskę eyelinerem. Dobrze wytuszuj rzęsy. Dolną powiekę możesz podkreślić mocniej (kreską wykonaną cieniem lub kredką) albo tylko delikatnie pomalować rzęsy.

Oprawki w mocnych kolorach

Modne i odmładzające są duże oprawki, zasłaniające sporą część policzków – zbyt małe okulary w kolorowych oprawkach mogą wyglądać śmiesznie, powiększają twarz, często kojarzą się też z okularami dla dzieci. Mocnym trendem są oprawki w kolorze czerwieni, ale modny jest także granat i morska zieleń.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Wybierz je, gdy... Masz wyraziste rysy, niezbyt drobną twarz i zdecydowaną osobowość. Dobierając kształt, zwróć uwagę, czy linia górnej ramki oprawek pokrywa się z twoimi brwiami – inaczej okulary będą cię postarzać lub nadadzą twarzy wyraz ciągłego zdziwienia.

Makijaż dla ciebie: Kolory użyte do umalowania oczu nie powinny konkurować z kolorem oprawek. Jeśli lubisz cienie do powiek, wybieraj jasne fiolety (do czerwonych oprawek), szaroniebieskie (do zielonych) czy sza re (do granatowych).

Do każdych oprawek w mocnych kolorach pasuje makijaż z użyciem czarnego, brązowego lub grafitowego eyelinera i mocno wytuszowane rzęsy. Dobrze wyglądają i z czerwoną, i z jasną szminką.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Kobieta i życie

Zobacz również

  • Dostarczanie najwyższej jakości wiąże się z odpowiedzialnością, którą Nespresso ponosi nie tylko wobec konsumentów, ale także wobec środowiska. Dlatego od wielu lat, z niezmiennym zaangażowaniem,... więcej