Jakie kwiaty na balkon?

Pelargonie

Uważane za królowe balkonów pelargonie uwielbiają słońce. Aby pięknie kwitnąć, muszą go mieć pod dostatkiem, a przy tym nie tolerują suchego podłoża. A ponieważ w trakcie upałów na nasłonecznionych balkonach ziemia błyskawicznie wysycha, pelargonie trzeba podlewać naprawdę często, nawet 2–3 razy dziennie.

Reklama

Wodę lejemy obficie. Jeśli chcemy, żeby podłoże było dłużej wilgotne, do ziemi dodajmy hydrożel – wokół roślin ołówkiem robimy kilka dziurek i wsypujemy do nich po 1 łyżeczce granulek hydrożelu, potem je zasypujemy i podlewamy.

Petunie

Zdrowe petunie kwitną bujnie i obficie, słabsze kwiaty i żółknące liście mogą być oznaką braku substancji odżywczych. Szczególnie szybko roślina reaguje na niedobór żelaza, warto więc dokarmiać ją nawozem bogatym w ten składnik.

Pamiętajmy o usuwaniu przekwitniętych kwiatów, zabieg ten pobudza petunie do tworzenia nowych pąków kwiatowych i chroni przed chorobami grzybowymi.

Begonie

Ponieważ begonie mają łamliwe łodyżki, znajdźmy dla nich miejsce, gdzie nie będą narażone na potrącanie. Na wietrznych balkonach dobrze jest je zabezpieczyć, przywiązując do podpórek, np. patyczków do szaszłyków.

Szkodzi im nadmiar wilgoci – szczególnie jeśli są w pełnym cieniu – dlatego dobrze jest podlewać je często, ale w niewielkich ilościach (bezpośrednio na ziemię, nie na liście!) i chronić przed deszczem.

Nacierpki

Kapryśne i delikatne niecierpki przy odpowiedniej pielęgnacji mają szansę stać się głównymi bohaterami naszych balkonów.

Podstawą jest odpowiednie nawilżenie (nie tolerują ani przesuszenia, ani nadmiaru wilgoci) i regularne dokarmianie nawozami dla roślin kwitnących.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Błysk, odważne i wyróżniające się stroje, kolorowe maski oraz długie tańce i świetna zabawa! Czas karnawału to również okazja do urozmaicenia każdego przyjęcia tematycznymi dekoracjami, zwłaszcza... więcej