Jakie dania zabrać w podróż

Wybierasz się w podróż? Weź ze sobą coś do jedzenia. Nie będziesz skazana na hot dogi na stacjach benzynowych lub zupę z torebki w wagonie restauracyjnym. Domowe przekąski będą zdrowe i pyszne.

Niektórzy z nas tak mają, gdy tylko znajdą się w pociągu, samochodzie, autokarze albo nawet w samolocie, od razu zaczynają myśleć o jedzeniu. Po prostu w drodze lubimy podjadać. A co wtedy jemy najchętniej? Oczywiście kanapki!

Czasami warto jednak przygotować je inaczej – zamiast zwykłego chleba użyj np. ciabatty, pity albo bagietki. Jajka na twardo (to prawda, że sycą, ale ten zapach!) zastąp kawałkami mięsa z warzywami (tych nie żałuj, bo mają dużo wody, która w podróży jest niezbędna!).

Reklama

Zamiast słodkich batonów, weź ciasteczka owsiane. W czasie podróży dobrze sprawdzają się owoce: jabłka, gruszki, mandarynki, winogrona. Wcześniej je umyj, pokrój i zapakuj do pojemnika.

JOG

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Ogród, balkon czy taras to doskonałe miejsce do wypoczynku. Warto zagospodarować je tak, aby móc korzystać z nich z jak największą przyjemnością. Tworząc miejsce letniego wypoczynku, należy zadbać... więcej