Jak zrobić walentynkowe kompozycje z kwiatów?

Atmosferę na randce na pewno podgrzeje bukiet kwiatów w gorących odcieniach czerwieni i pomarańczy. Można zrobić go z jaskrów, róż, gerberów i tulipanów. Warto też dodać frezje – mają pobudzający zmysły zapach.

W drodze z kwiaciarni do domu końcówki łodyg mogą się zasklepić. Dlatego przytnij je, zanim wstawisz kwiaty do wazonu.

Słoneczny poranek w środku zimy

Reklama

Znaleźć słoneczniki o tej porze roku to nie lada wyczyn, ale warto ich poszukać – rozjaśnią najbardziej ponury dzień.

Kupuj tylko rozwinięte już kwiaty, pąki słonecznika w wazonie mogą się nie otworzyć. Jeśli będzie mróz, dobrze opatul rośliny na drogę.

Zniewalające zauroczenie

Łodygi miniaturowej gerbery mocno skracamy, a potem przewiązujemy kokardką. Kwiat wstawiamy do szklanki – powinien cały się w niej schować. Wlewamy tyle wody, by pętle kokardy nie były zanurzone.

Dodaj do wody szczyptę odżywki do kwiatów – dzięki temu dłużej będą świeże.

Obietnica spełnienia

Na dużym półmisku z wodą układamy różnokolorowe tulipany. Na nim stawiamy mniejszy półmisek, na który wsypujemy zwilżone wodą ozdobne kruszywo. Na wierzchu kładziemy główkę tulipana i ostrożnie rozchylamy jego płatki.

Kwiat, przed ułożeniem na małym półmisku, postaw na 2 godziny w ciepłym miejscu.

Wianek zakochanych

Do zrobienia wianka potrzebny będzie stelaż, który robimy z grubego drutu. Oplatamy go drobnymi kwiatami (prymulkami, szafirkami, miniżonkilami, hiacyntami lub jaskrami) – mocujemy je florystycznym drucikiem.

Kwiaty, przed wplecieniem do wianka, wstaw do chłodnej wody. Do brze napojone dłużej będą świeże.

Chłodna klasyka

Klasyka w nieco ekstrawaganckim wydaniu: czerwone róże, modna zantedeschia i oryginalne kulki craspedi zatopione w kostkach lodu.

Do zrobienia dekoracji użyj szerokiego, niezbyt wysokiego naczynia. Kiedy lód się roztopi, kwiaty będą swobodnie pływać po powierzchni wody.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Życie na gorąco
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Każdej zimy tęsknimy za latem i upalnymi dniami, ale kiedy nadchodzą, często mamy ich dosyć. Powodem są palące promienie słoneczne, które wszystkim zamkniętym czy to w domach czy też w biurach,... więcej