Jak zrobić ozdoby z papieru?

Zdekompletowane talerze oklejamy pociętymi na pasy papierowymi serwetkami (najlepiej użyć do tego kleju do decoupage'u). Gdy wyschną, malujemy na nich dekoracyjny wzór. Możemy to zrobić przy pomocy szablonu. Piankową taśmą dwustronnie klejącą (do luster) przyklejamy talerz na ścianie kuchni lub salonu.

„Porozrzucaj” nieregularnie na jednej ścianie kilka talerzy różnej wielkości, ale udekorowanych tym samym motywem. Powstanie piękna kompozycja.

Patera jak dziecięca zabawka

Reklama

Jeśli w dzieciństwie bawiliśmy się w „piekło–niebo”, bez problemu zrobimy z papieru paterę na pieczywo lub ciastka. Potrzebny nam będzie kwadratowy arkusz papieru do pakowania prezentów.

Zaginamy do środka wszystkie rogi kartki. Odwracamy kartkę na drugą stronę i znów zaginamy rogi do środka. Składamy papier na pół i, wsuwając pomiędzy zagięcia kciuki i palce wskazujące obu rąk, odginamy zakładki.

Papier powinien być nie mniejszy niż 75x75 cm.

Delikatne motylki

Leciutkie jak piórko papierowe motylki będą niebanalną ozdobą świecznika, lampy czy ramki na zdjęcia. Przyklejamy je taśmą dwustronną.

W Tchibo możesz kupić specjalny dziurkacz do wycinania dekoracyjnych wzorów, m.in. motyli.

Kolorowy wiatrak

Nietypową ozdobą dziecięcego pokoju, balkonu, a latem ogrodu, będzie wiatraczek. Robimy go z kolorowego papieru 30 x 30 cm. Rogi nacinamy po przekątnej mniej więcej do połowy, a potem zaginamy do środka kwadratu.

Wsuwamy drewniany patyczek i pinezką przypinamy do niego rogi. Gotowy wiatrak możemy wstawić do wysokiego wazonika albo doniczki z kwiatkiem.

Ozdoba będzie ładniejsza, jeśli zrobisz ją z dwóch sklejonych kartek w różnych kolorach albo z jednej gładkiej, a drugiej wzorzystej.

Nietypowy świecznik

Wystarczy kilka minut, by papierową torbę na prezenty zamienić w świecznik na tea–light. W jej ściankach wycinamy dowolny kształt, np. serce, kielich czy po prostu kwadrat, robiąc „okienko” na przestrzał.

Do środka wstawiamy świeczkę w przezroczystym naczyniu, koniecznie znacznie wyższym niż świeczka, i o grubym dnie (bo będzie się dość mocno nagrzewać).

Świecznik możesz dodatkowo ozdobić, np. naklejając wokół „okienka” szlaczek z dekoracyjnej taśmy samoprzylepnej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Jak dbać o ubrania

    Każdy z nas chciałby, by ulubiona bluzka czy bielizna jak najdłużej zachowała swój kolor i fason, a to przecież nie jest takie trudne! Skorzystaj z kilku praktycznych rad. więcej