Jak wybrać prezent, który sprawi radość

Kłopoty z wyborem prezentów często pokazują, że słabo się znamy i nie rozmawiamy o swoich marzeniach. Jak mądrze wybrać podarunki dla najbliższych?

Mira (44) w tym roku była w kłopocie. To u niej miała być Wigilia, a to oznaczało, że przy stole zasiądzie kilkanaście osób. I wypadało, by każdy dostał choć drobny upominek. Pomysł poddał jej zięć, zajadający się przy ostatniej wizycie jej powidłami.

– Mama takie pyszne te przetwory robi, że do sklepu można by wstawiać! – zawyrokował, a uradowana Mira już w myślach dzieliła zawartość spiżarki pomiędzy gości.

Miej pomysł

Reklama

Udany prezent wcale nie musi być drogi. Ważne, by trafiał w gust i potrzeby obdarowanej osoby. Jeśli kuzyn lubi gotować, pewnie ucieszy go przydatny w kuchni gadżet, np. nowoczesna wyciskarka do czosnku albo fikuśna łyżka do makaronu. Cioci, która narzeka na brak ruchu, podaruj np. kijki do nordic walking.

Upominki, które jednoczą

W gronie bliższej rodziny warto pokusić się o napisanie listów do Mikołaja. Czemu miałby to być tylko przywilej dzieci? Jeśli marzy Ci się np. ładna łazienkowa waga, a mężowi nowe dywaniki do samochodu, warto powiedzieć to sobie listowną drogą.

Breloczek ze znaczkiem Ferrari niech chwilowo zastąpi realne auto, a wyjątkowy płyn do kąpieli – wizytę w SPA. W gronie najbliższych osób dobrym pomysłem bywa wspólny prezent. Szczególnie taki, który pozwoli Wam więcej czasu spędzić na rodzinnej zabawie. Zastanów się nad puzzlami, podczas układania których nie zabraknie czasu do rozmów.

Własne dzieło

Miłym gestem są prezenty wykonane własnoręcznie. Pudełko upieczonych pierniczków ucieszy bardziej niż jakikolwiek sklepowy wyrób. Jeśli masz zdolności manualne, ofiaruj każdemu oryginalną ozdobę choinkową. Może sama pomalujesz gotowe bombki lub zrobisz je z papieru?

Szata też zdobi

W każdym przypadku zadbaj o opakowanie. Nawet drobiazg zawinięty w elegancki papier będzie prezentował się szykownie. Niepozorną rzecz zapakuj w duże pudełko albo w kilka, ułożonych jedno w drugim. Efekt zwiększy pakowanie każdej rzeczy z osobna. Tu liczy się głównie nasza pomysłowość i poczucie humoru.

Jaką mamy tradycję?

Upominki są dla nas ważną sprawą. Przygotowuje je 86% ankietowanych przez CBOS. 98% Polaków dzieli się opłatkiem, składa sobie życzenia i je tradycyjne wigilijne dania. 94% ubiera choinkę, 91% stawia dodatkowe nakrycie na stole, a 89% zachowuje post i odwiedza swych krewnych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Na żywo

Zobacz również

  • Co zamiast mięsa?

    Latem łatwiej ograniczyć jego spożycie, bo mamy dużo warzyw i owoców, które mogą je zastąpić. więcej