Jak wybrać odpowiedni biustonosz

Atut kobiecości – piersi. Wiele z nas ma kompleks na punkcie swojego biustu. Najczęściej zupełnie niepotrzebny. Wystarczy wybrać odpowiedni biustonosz. Jak to zrobić?

Zdjęcie

/Arch. Bauer
/Arch. Bauer

Najczęściej panie kupują bieliznę „na pamięć”, a to błąd, powinny za każdym razem się mierzyć i nową bieliznę przymierzać. Zwłaszcza staniki i gorsety. Piersi zmieniają się z wiekiem, pod wpływem chudnięcia, tycia, ciąż i karmienia piersią.

Jak się zmierzyć?

Najlepiej byłoby co jakiś czas kupować stanik korzystając z pomocy brafiterki (specjalistka od doboru biustonoszy). Można ją spotkać w salonach popularnych marek bieliźnianych, takich jak Triumph, Atlantic, LaPerla.

Reklama

Jeśli nie masz takiej możliwości, musisz sama zmierzyć się w dwóch miejscach. Pierwszego pomiaru dokonujemy bezpośrednio pod biustem, na wydechu (1).

Bielizna musi dokładnie przylegać

To bardzo ważne, bo bielizna musi dokładnie przylegać. Pamiętaj, aby miarkę przykładać dokładnie poziomo. Obwód zaokrąglij w dół, tzn. jeśli obwód wynosi 78 cm, potrzebujesz biustonosza 75, a nie 80. Drugi pomiar zrób na wdechu na biuście, na wysokości brodawek, staraj się nie spłaszczać przy tym piersi. Tego wyniku nie zaokrąglamy (2).

Zrób to dobrze

Zakładając stanik, najpierw zapnij go w obwodzie, następnie, załóż ramiączka, upewnij się, że bielizna leży idealnie poziomo w obwodzie. Popraw ramiączka. Potem trzeba pochylić się do przodu i wygarnąć piersi do miseczki, musisz sięgnąć naprawdę daleko, wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że piersi wygarnia się aż z pleców.

Stań prosto i ściągnij ramiączka tak, aby to one dźwigały większość ciężaru. Obejrzyj się w lustrze, biustonosz nie może nigdzie odstawać, fiszbiny powinny idealnie okalać każdą z piersi tworząc między nimi rowek. Dobrze dobrana bielizna pomaga zachować prawidłową postawę.

Ważne wskazówki

Są większe: Źle dobrany stanik sprawia, że piersi wydają się mniejsze niż są w rzeczywistości. Dobra bielizna uwydatni biust i utrzyma go we właściwej pozycji.

Jędrne: Używając właściwie dobranej bielizny, walczymy z grawitacją. Dzięki odpowiednim stanikom, Twoje piersi dłużej będą jędrne.

Jaki wybrać? Niewielkie piersi uwydatni push-up, większy biust podtrzymają szersze ramiączka.

Dopasuj : Pod białą czy prześwitującą kreację najlepiej wybrać cielistą bieliznę, czarna sprawdzi się pod czarnymi koronkami.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Jak dbać o ubrania

    Każdy z nas chciałby, by ulubiona bluzka czy bielizna jak najdłużej zachowała swój kolor i fason, a to przecież nie jest takie trudne! Skorzystaj z kilku praktycznych rad. więcej