Jak uszyć poduszki ogrodowe?

Za poduszkę na ogrodowe lub balkonowe krzesło, uszytą z trwałej tkaniny, trzeba zapłacić nawet 35 złotych. Cztery takie poduszki to koszt około 140 złotych. Materacyki na leżaki, ławki czy ogrodowe huśtawki są jeszcze droższe.

Zdjęcie

Nie kupuj poduszek, możesz je uszyć /123/RF PICSEL
Nie kupuj poduszek, możesz je uszyć
/123/RF PICSEL

Aby uszyte w domu poduszki kosztowały jak najmniej, wykorzystajmy na poszewki materiał ze starych zasłon lub niepotrzebne już ubrania.

Narzędzia. Potrzebna nam będzie maszyna do szycia, nici, nożyczki, szary papier na wykrój i szpilki. Jeśli nie mamy maszyny, możemy uszyć poduszki ręcznie.

Reklama

Zrób wykrój

Przyłóżmy arkusz szarego papieru do siedziska krzesła i obrysujmy jego krawędzie. Przypnijmy wykrój szpilkami do podwójnie złożonej tkaniny i wytnijmy go z zapasem na szwy (około 1,5 cm).

Zszyj brzegi

Z trzech stron. Z czwartej wszywamy suwak. Wkładamy do środka wypełnienie z pianki o grubości około 2 cm.

Gdy sama uszyjesz cztery poduszki na krzesła do ogrodu lub na balkon zyskasz 84 zł.

Koszt w domu - około 54 zł

Tkanina i suwak. Na poszewki świetnie nadaje się materiał zasłonowy. Ale także lniane płótno albo bawełna. Metr materiału o szerokości 160 cm kupimy już za ok. 20 zł. Uszyjemy z niego trzy poszewki. Tkanina na cztery będzie nas kosztować około 26 zł.

Do każdej musimy dokupić suwak o długości 30 cm. Za cztery, po 2,50 zł za sztukę, zapłacimy 10 zł.

Piankę do wypełnienia poduszki na jedno krzesło kupimy za 5 zł. Za cztery pianki zapłacimy więc 20 zł. Możemy też użyć sztucznego puchu. Na jedną płaską poduszkę wystarczy go ok. 15 dag za 2 zł.


Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Zobacz również

  • 4 naturalne sposoby na piękne zęby

    ​Już od dawna wiadomo,że sama pasta nie wystarczy,by mieć zdrowe i lśniące zęby. Dlatego warto regularnie fundować sobie również inne zabiegi pielęgnacyjne,które pomogą uporać się z najczęstszymi... więcej