Jak ułatwić sobie malowanie mieszkania?

By podczas malowania mieszkania uniknąć poplamienia farbą podłogi, postaw puszkę na plastikowym talerzyku.

Wszystko pod ręką

Gdy malujesz np. sufit, potrzebne rzeczy, jak puszka z farbą czy pędzel, włóż do dużego wiadra i zawieś je na swojej drabinie. Wszystko będziesz miała pod ręką.

Nie myj pojemnika

Reklama

Przed wlaniem farby do pojemnika wyłóż go torebką foliową. Nie będziesz go później musiała myć. Wystarczy, że po malowaniu przelejesz resztki do puszki, a folię wyrzucisz. Aby nie myć tacki (gdy malujesz wałkiem) przed nalaniem farby wyłóż ją folią aluminiową.

Czym czyścić pędzle?

Pędzel używany do malowania farbą olejną najłatwiej umyjesz benzyną lakową, a potem wystarczy, że wypłuczesz go wodą. Pędzel po farbie emulsyjnej umyj ciepłą wodą z mydłem.

Bez kożucha

Gdy wykorzystujesz starą farbę, samo zdjęcie z niej kożucha nie wystarczy. Aby usunąć z niej wszystkie grudki, przecedź ją przez rajstopy. By na farbie kożuch się nie zrobił, wlej ją do hermetycznie zamykanego pojemnika i postaw do góry dnem.

Pamiętaj: zanim przystąpisz do prac malarskich, posmaruj wazeliną metalowe części np. drzwi czy okien. Dzięki temu łatwo będzie je potem umyć.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Uwaga na kleszcze

    Przenoszą bardzo poważne choroby, które mogą zagrozić zdrowiu i życiu Twojego pupila. Nie lekceważ więc sprawy i przygotuj się na sezon kleszczowy. więcej