Jak samemu zapakować prezenty?

Nie idź do punktu pakowania prezentów, poradzisz sobie sama. Jeśli poświęcisz trochę czasu i samodzielnie zapakujesz prezenty możesz zaoszczędzić nawet 71 zł.

Ważny jest nie tylko wybór podarunków dla najbliższych, ale także ich opakowanie. Najprościej, oczywiście, włożyć prezenty do papierowych torebek. Więcej radości sprawią jednak zapakowane bardziej oryginalnie i przewiązane wstążką.

W punkcie pakowania prezentów zapłacimy nawet 10 zł za jedną paczkę. Jeśli chcemy w święta obdarować np. dziesięć osób, samo ozdobne zapakowanie podarunków będzie kosztować ok. 100 zł. Lepiej więc zaopatrzyć się w papier lub torebki i zrobić to samemu.

Nie tylko kolor

Reklama

Jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużo pieniędzy, zdecydujmy się na szary papier. Po owinięciu podarunków ozdóbmy je gwiazdkami, śnieżynkami czy innymi motywami. Możemy także użyć przezroczystej folii, włożyć do niej prezent, zebrać brzegi i przewiązać wstążką.

Potrzebne materiały

Za arkusz szarego papieru o wymiarach 130x100 cm zapłacimy ok. 1 zł. Celofan 100x70 cm kosztuje ok. 1,50 zł, a arkusz papieru we wzory, o wymiarach 5x1,2 m – ok. 16 zł. Za ozdobną, papierową taśmę do przewiązywania prezentów zapłacimy ok. 3,50 zł/20 m. Za arkusz gwiazdek lub płatków śniegu do naklejania – ok. 7 zł.

Do pakowania prezentów wykorzystajmy materiały, które mamy w domu. Oklejmy pudełka po butach ilustracjami z kolorowych magazynów. Zróbmy z nich kolaż. Będą oryginalne, ekologiczne i… za darmo. Prezenty można też zawinąć w krepinę lub kawałki materiałów, np. ze starej spódnicy lub bluzki. Ładnie będą też wyglądać woreczki uszyte z tkaniny.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Uwaga na kleszcze

    Przenoszą bardzo poważne choroby, które mogą zagrozić zdrowiu i życiu Twojego pupila. Nie lekceważ więc sprawy i przygotuj się na sezon kleszczowy. więcej