Jak nakryć stół na śniadanie wielkanocne

Reklama

Wiesława Paczkowska doświadczona gospodyni domowa

Łatwe wizytówki: Do złożonych fantazyjnie i ustawionych na talerzach serwetek przyczep spinaczami do bielizny karteczki z imionami biesiadników. Chwila i... zrobione!

Miniprezent: Obok nakrycia ustaw mały talerzyk z rzeżuchą. Na niej wypasać się może cukrowy baranek. Znajdzie się też miejsce na koszyczek z łako ciami w środku! Na każdym napisz imię obdarowanego!

Szybki trik: Kartonik zastąpi ozdobną wizytówkę na nakryciu, jeśli wypisane na nim imiona będą połyskiwać złotem (użyj flamastra).

Pomysłowo: Do papierowej, fantazyjnie pomalowanej torebki na kanapki wsuń sztućce, serwetkę i gałązkę (np. brzozy, zakwitającej forsycji).

Bezkosztowo! Wsunięte w pierścień sztućce i serwetka są takie eleganckie! Obrączkę możesz zrobić np. z pociętej na pasy papierowej podkładki pod tort. Na nią naklej np. wielkanocną kalkomanię, która nie zmieściła się już na pisankach.

W wydmuszce delikatnie powiększ otwory. Lukrem napisz na niej imię biesiadnika, wsuń łodyżkę tulipana. Gotowe!

Oprócz wizytówek, przy nakryciach znaleźć się może... menu! Napisz je ozdobnie, zwiń kartkę w rulon i przywiąż lśniącą wstążeczką.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Marzenie aby resztę życia robić co się lubi, to bardzo proste prawda? A zarazem jednak bardzo trudne jeśli wszystko trzeba zbudować samemu. więcej