Jak dbać o rolety?

Nowe rolety wyglądają estetycznie, ale po pewnym czasie widać na nich smugi, ślady kurzu, plamy. Jeśli jednak będziemy o nie dbać i odpowiednio czyścić, przywrócimy im ładny wygląd.

1 Gdy rolety są tylko zakurzone, wystarczy omieść je specjalną miotełką z piór lub z włókien mikrofibry. Można też użyć odkurzacza, ale należy włączyć delikatne ssanie, aby nie uszkodzić rolety.

Reklama

2 Plamy zmywamy wodą z detergentem, następnie wycieramy ściereczką zmoczoną w czystej wodzie. Zostawiamy roletę rozwiniętą, aby dobrze wyschła.

3 Pamiętajmy, aby podczas czyszczenia nie przemoczyć za bardzo tkaniny, bo roleta może się zdeformować. A wtedy nie będzie równo się zwijać. Nie należy też zbyt mocno trzeć szmatką zabrudzonych miejsc, ponieważ możemy odbarwić materiał.

4 Gdy jednak zdarzy nam się go przemoczyć, ułóżmy roletę równo na płaskiej powierzchni, np. na dużym stole lub na podłodze, i tak ją wysuszmy.

5 Jeśli roleta nierówno się zwija, zdejmijmy ją ze wsporników i ręcznie ciasno zrolujmy. Uważajmy, aby równo nawijać. Następnie z powrotem zawieśmy ją na wspornikach.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Zobacz również

  • Uwaga na kleszcze

    Przenoszą bardzo poważne choroby, które mogą zagrozić zdrowiu i życiu Twojego pupila. Nie lekceważ więc sprawy i przygotuj się na sezon kleszczowy. więcej