Jak czyścić sprzęty AGD

Kuchenne urządzenia wymagają nie tylko konserwacji, ale także pięlegnacji. Najlepsza to ta, która jest skuteczna i... szybka.

Nienaganna zmywarka

Reklama

W jej zakamarkach i na filtrze kryją się resztki z mytych naczyń.

Raz na 2–3 miesiące (jeśli zazwyczaj używasz programu o niskiej temperaturze, to częściej) włącz pustą zmywarkę na najwyższą temperaturę. Umieść w niej preparat do czyszczenia zmywarek. Jego skład sprawi, że tłuste złogi z rury odpływowej i pompy oraz kamień – znikną!

Regularnie sprawdzaj filtr oraz śmigło urządzenia. Przepłucz je, by usunąć resztki jedzenia (czyli pestki, okruchy).

Nieskazitelny czajnik

Warto kontrolować nie tylko jego grzałkę, ale i dbać o obudowę. Osadzający się na grzałce kamień zmniejsza jej skuteczność. By go usunąć, po prostu zagotuj wodę z octem (1:1) lub z kwaskiem cytrynowym. Kilkakrotnie wypłucz potem czajnik.

Zachlapania z jasnej obudowy możesz usunąć mleczkiem. Srebrną powierzchnię przetrzyj ściereczką z mikrofibry.

Wzorowy ekspres

Resztki kawy i kamień mogą utrudniać działanie urządzenia.

Serwisanci radzą, by do usuwania kamienia z urządzenia nie stosować octu (wnętrze urządzenia może źle na niego reagować). Najbezpieczniej jest użyć odkamieniacza (kupisz w sklepie z agd) lub rozpuszczonego w wodzie kwasku cytrynowego (w proporcji 4:1). Wlej mieszankę do pojemnika na wodę i włącz ekspres. Ponów operację, ale z czystą wodą.

Po każdym użyciu opłucz łyżkę z sitkiem oraz dyszę do mleka.

Mleczko, którym czyścisz plastiko- wą obudowę czajnika, zastąp papką z sody. Dzięki temu w twoim portfelu zostanie kilka złotych!

To się przyda!

Nowy płyn do naczyń Fairy Platinum (cena ok. 7 zł) łatwo usuwa tłuszcz ze zmywanych naczyń. Dzięki temu ten przykry obowiązek trwa znacznie krócej!

Za oknem plucha? Udekoruj więc dom przedmiotami, które ocieplą jego atmosferę, np. świeczkami (Empik, cena od 11 zł) z „dzierganą” fakturą.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również