Jak bezpiecznie kupić auto z drugiej ręki

Trudno kupić używane auto i uniknąć wpadki. Nieuczciwi sprzedawcy mają swoje sposoby. Zatajają wiek samochodu, jego przebieg i zaliczone kolizje. Ale przed oszustami można się bronić. Weź z sobą laptopa i przystępnie napisany poradnik.

Kupujesz samochód z drugiej ręki? Nie daj się nabrać. Pomoc znajdziesz tu: historiapojazdu.gov.pl

Reklama

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło bezpłatną elektroniczną usługę „Historia pojazdu”. W każdej chwili, łącząc się z internetem, możesz sprawdzić w Centralnej Ewidencji Pojazdu dane auta, które Ci się spodobało.

Musisz tylko znać numer jego nadwozia i datę pierwszej rejestracji. Dowiesz się m.in., ilu właścicieli miał samochód, kiedy przeszedł ostatni przegląd techniczny i czy sprzedający nie „zliftingował” mu metryki. A także czy auto nie jest kradzione!

Narzędzie numer dwa – książka Jacka Balkana Zakup bezwypadkowy. Masa porad, jak wykrywać fortele sprzedawców, co sprawdzić, czemu się przyjrzeć, gdzie poskrobać. Może się przydać długopis z latarką i pilniczek do paznokci. Przeczytaj. I ciesz się zakupem.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Twój Styl

Zobacz również

  • Dostarczanie najwyższej jakości wiąże się z odpowiedzialnością, którą Nespresso ponosi nie tylko wobec konsumentów, ale także wobec środowiska. Dlatego od wielu lat, z niezmiennym zaangażowaniem,... więcej