Efektowne dekoracje na Boże Narodzenie

Ozdoby, które otulą mieszkanie ciepłem, rozświetlą swoim blaskiem, przywołają kolorowe wspomnienia z dzieciństwa...

Reklama

Winne dekoracje

Metalowe lub plastikowe uchwyty do choinkowych świeczek zamienią jabłka w oryginalne świeczniki. Im ustawisz ich obok siebie więcej, tym będzie efektowniej!

Chłodna elegancja

Na każdym nakryciu możesz wyczarować osobną, oryginalną dekorację. Do niewielkich szklanek (choćby tych zdekompletowanych) włóż małe piórka i obciąż je minibombeczkami. Obok, na talerzu ułóż np. pierniczki. lub wizytówki

Patera błyskotek

Bardzo prawdopodobne, że lukrowane pierniczki, które ułożysz w Wigilię na paterze, znikną w mgnieniu oka! Ich miejsce mogą zastąpić wtedy kolorowe bombki. Masz kilka poma- rańczy? Dołóż do towarzystwa!

Las na stole

Przywiązane do długich wstążeczek szyszki przy- czep szpilkami do obrusa. Efektowne zastępstwo bieżnika – gotowe!

Komitet powitalny

Przeczytane gazety zamień na uśmiechnięte figurki metodą papier-mâché. Mogą powitać gości na płotku przy wejściu lub na parapecie w przedpokoju.

Aromatyczne świeczki

Zwykłe świeczki obłóż las- kami cynamonu i przewiąż sznureczkiem (pakowym lub ozdobnym). Ciepło wydobędzie aromat z przypraw.

Szklane sopelki

Wiszące lampiony wyglądają jak... sopelki lodu. Małe słoiczki obwiąż drucikiem. Do środka włóż tealighty i owoce głogu. Takie latarenki możesz też zawiesić w oknie (na przywiązanych do karnisza żyłkach).

Zamiast jodły

Listki ostrokrzewu lub innego wiecznie zielo- nego krzewu (np. jałowca) przywiąż (wraz z owocami głogu) cienkim drucikiem do wianka z wikliny. Kolorową wstażką przymocuj do oparcia krzesła.

Foremki jak nowe!

Gdy ciasteczka już powycinane, a prezenty zapakowane... foremki zmieniają się w dekoracje! Wyklej ich środki resztkami kolorowego papieru i zawieś na haczykach w przedpokoju.

Świecący łańcuch

Znudziły ci się tradycyjne, takie same od lat światełka? Do przewodu przywiąż malutkie kolorowe bombeczki. Będzie wytwornie, gdy wykorzystasz ozdoby w kolorze ciemnego złota. Pomiędzy nie przyczep papierowe śnieżynki.

Mroźne kwiatki

Odrobinę wody destylowanej zamroź w silikonowej foremce. Połóż kwiatek, cienką nitkę i znów zalej wodą. Gdy zamarznie, wyjmij z formy i powieś na drzewku przed domem lub na balkonie.

Tradycyjny wieniec

Zrobisz go z gałązek jodły syberyjskiej, rajskich jabłuszek i drewnianych gwiazdeczek. Postawione w środku świece symbolizują 4 tygodnie adwentu, zaś owoce – dobrobyt i dostatek, wyczekiwany w każdej rodzinie!

Lodowe światełko

Pod szklanym dzwoneczkiem niestraszne będą płomykowi zimowe wiatry. Niekapiącą świeczkę stojącą w foremce do pierników przykryj wyższym szklanym naczynkiem – koniecznie żaroodpornym. Ustaw je na foremce tak, by pozostawić małe otworki.

Gałązka obfitości

Stroik na ścianie w przedpokoju może witać gości już od progu! Suche gałązki z małymi szyszkami przewiąż czerwoną włóczką. Powieś na nich rajskie jabłuszka i ozdób wyciętymi z papieru śnieżynkami. Czekasz na dzieci? Na gałązce zawieś też kilka cukierków albo pierniczków!

Zimowy bukiet

Przystrzyżony bukszpan z balkonu sprawdzi się w roli bożonarodzeniowego drzewka. Powieś na nim komplet bombek. Pień udekoruj aniołkiem zrobionym z kolorowej folii. Tradycyjne światełka zastąpią... ustawione obok świece!

Kwiat życzeń

Poinsecja nie musi być duża, by przyciągać spojrzenia. Wsuń do niej ozdobną karteczkę przymocowaną na długim patyczku. Wcześniej napisz na niej życzenia dla domowników.

Lśniąca bombka

Do styropianowej kuli poprzyczepiaj małymi szpileczkami cekiny w ulu- bionym kolorze. Kulę możesz też posmarować klejem i oprószyć brokatem albo błyszczącym konfetti. A może zrobisz kilka takich ozdób i ustawisz je obok nakrycia każdego bie- siadnika?

Stylowe świeczniki

Ozdobne butelki i karafki w nowej odsłonie. Każda może być inna, wyjątkowa! Wypełnij je suszonymi owocami, zielonymi gałązkami, orzeszkami... Do każdej włóż czerwoną świecę. Rozmaite, np. koronkowe, wstążeczki cudownie dopełnią całości.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Dostarczanie najwyższej jakości wiąże się z odpowiedzialnością, którą Nespresso ponosi nie tylko wobec konsumentów, ale także wobec środowiska. Dlatego od wielu lat, z niezmiennym zaangażowaniem,... więcej