Domowe sposoby ułatwiające czyszczenie

Małgorzata Wojciechowska zawodowo zajmuje się sprzątaniem

Reklama

Świetny proszek

Nawet najlepsza zmywarka nie jest czasem w stanie doczyścić brzydkich osadów po kawie i herbacie z kubków. Za to doskonale poradzi sobie z tym... odrobina sody. Wystarczy nasypać proszek na wilgotną szmatkę i nanieść go na herbaciane plamy. Będziesz zaskoczona pozytywnym rezultatem!

Chlup na plamę

Masz już dość usuwania plam z potu (zwłaszcza z białych koszul)? Czyszczenie będzie skuteczniejsze, jeśli uprzednio zapierzesz zabrudzone miejsca, zwilżywszy je zwykłym spirytusowym octem. Pamiętaj też, że dodanie 2–3 łyżek octu do miski z rozpuszczonym dowolnym detergentem wzmocni jego działanie i ułatwi usunięcie plam (zwłaszcza zastarzałych).

Świeże kolory

Wystarczy dodać 2 łyżki octu spirytusowego do wody (ok. litra), by uzyskać mieszaninę, którą możesz lekko zaprać dywan lub wykładzinę (używając do tego specjalnej, ostrej gąbki). Nie tylko usuniesz niewielkie zabrudzenia, ale i ożywisz przykurzone kolory. Nie zapomnij o wywietrzeniu pomieszczenia po czyszczeniu – wtedy też dywan szybciej wyschnie.

Sodą możesz... umyć ręce, zwłaszcza po siekaniu czosnku. Proszek pochłonie woń!

Zasłonki prysznicowe z plamami pleśni namocz w wodzie z sodą.

Soda oczyszczona zwiększa moc proszku do prania.

Plaster zużytej już cytryny (bez pestek!) doskonale zastąpi odświeżacz do zmywarek.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Jest kwintesencją elegancji i dobrego gustu. W każdym szczególe zachwyca wysoką jakością. Potrafi być jednocześnie przytulna i niezwykle funkcjonalna. Może trudno w to uwierzyć, ale ten ideał... więcej