Dekoracje na Wielkanoc, które niewiele kosztują

Z gałązek, kwiatów i drobiazgów, które na pewno masz w domu, wyczarujesz świąteczne ozdoby. Skorzystaj z naszych pomysłów!

Reklama

Piętrowy stroik

Podstawą tej dekoracji jest forma w kształcie jaja wykonana z mieszanki kleju i farby do ścian (pewnie masz puszki z resztkami farb w piwnicy).

Jak zrobić dekorację? Klej typu wikol zmieszaj pół na pół z farbą. Zanurz w mieszance bandaż i oblep nim nadmuchany balon. Odstaw do wyschnięcia. Balon przebij. Do formy-jaja wstaw doniczkę z narcyzami. Dookoła ułóż mech. Ustaw ją w wianku z gałązek i mchu. Ozdób czekoladowymi jajkami.

Pastelowe drzewko

W ogródku zerwij kilka gałązek np. jabłoni i czeremchy. Wstaw je na kilka dni do wazonu, żeby z pąków rozwinęły się kwiaty. Na gałęziach zawieś wydmuszki (prawdziwe lub z plastiku) w różowym i zielonym kolorze. Drzewko będzie piękną dekoracją kuchni lub dużego pokoju.

Dwa w jednym

Masz w domu kilka szklanych wazonów? Do wykonania tej ozdoby będą potrzebne dwa (podobnej wysokości). Do mniejszego wstaw bukiet szafirków. Umieść go wewnątrz większego wazonu. Wokół poukładaj jajka np. kacze, przepiórcze i kurze.

Aby kompozycja była bardziej efektowna, niektóre z nich możesz ozdobić ornamentem wykonanym np. żelową farbą do szkła. Gotowe!

Pomysł na... ozdoby z tulipanów

Główki kwiatów i kieliszki do jajek możesz wykorzystać na dwa sposoby. Tulipany świetnie nadają się jako... kapturki do nakrycia jajek, które podajesz na śniadanie.

Z kolei z kieliszków możesz zrobić miniaturowe wazoniki, które będą zdobiły stół przez całe święta.

W barwach wiosny

Do wykonania tej ozdoby potrzebujesz kolorowych pisanek w dwóch kolorach (zieleń i żółty – świetnie ze sobą współgrają). Weź dwa słoiki – do mniejszego wstaw kwiaty. Umieść bukiet w większym słoju. Wokół ułóż pisanki. Aby dekoracja nabrała sielskiego charakteru, brzeg słoja owiń sznurkiem.

Kosz niespodzianek

Masz w domu drewnianą skrzyneczkę lub koszyk? Posadź w nim miniaturowe tulipany i pierwiosnki. Ziemię obłóż mchem. W okresie wielkanocnym możesz ułożyć na nim kilka pisanek – dzieci, które je odnajdą, będą zachwycone! Nasza rada: Skrzynka z kwiatami jest świetną dekoracją na parapet, ale może też być podarunkiem dla bliskich.

Mozaikowe zdobienia

1 Potrzebne będą: jajka (najlepiej ugotowane w łupinach cebuli lub zafarbowane gotowym barwnikiem), klej w sztyfcie, rozgniecione drobno skorupki jaj.

2 Jajko posmaruj klejem. Przyklej do niego kawałki skorupek w taki sposób, aby pomiędzy nimi pozostały niewielkie odstępy. Gotowe pisanki odłóż do wyschnięcia.

Na wesoło

Przyniosłaś do domu kilka gałązek jabłoni, ale prezentują się zbyt skromnie? Udekoruj je kolorowymi wydmuszkami! Na każdej z nich farbą akrylową możesz namalować różnej wielkości kropki. Wykonanie takiej dekoracji nie wymaga dużych zdolności plastycznych, a efekt – będzie cieszył oczy!

W stylu eko

Jest wciąż bardzo modny. Jeśli więc brakuje ci ładnej osłonki na doniczkę, zastąp ją na przykład płóciennym woreczkiem po kawie lub ryżu. Do środka możesz włożyć grubszą torebkę foliową (gdy podlejesz kwiaty, woda nie przesiąknie na zewnątrz). Wywinięty brzeg woreczka udekoruj wstążką lub ozdobną taśmą.

Kraszanka w koronce

1 Przygotuj: jajka pomalowane dowolną farbką, kawałki bawełnianej koronki (najlepiej w białym kolorze), kolorową tasiemkę, mały guzik oraz klej w sztyfcie.

2 Koronkę posmaruj klejem na całej długości i przyklej ją do jajka. Szczególnie starannie dociśnij tkaninę w miejscu, gdzie schodzą się jej końce.

3 Owiń jajko tasiemką. Jeden koniec przewlecz przez jedną dziurkę guzika, a drugi – przez drugą. Zawiąż pojedynczy supeł i zrób zgrabną kokardkę.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Świat kobiety
Więcej na temat:

Zobacz również

  • 4 naturalne sposoby na piękne zęby

    ​Już od dawna wiadomo,że sama pasta nie wystarczy,by mieć zdrowe i lśniące zęby. Dlatego warto regularnie fundować sobie również inne zabiegi pielęgnacyjne,które pomogą uporać się z najczęstszymi... więcej