Czy psu wolno podawać surowe mięso?

Mąż chce, by nasz pies jadł jak wilk: tylko surowe mięso…

Zapanowała moda na naturalne żywienie psów, co jest godne poparcia. Cieszy mnie, gdy właściciele przykładają dużą wagę do zapewnienia możliwie najlepszych warunków życia pupilom. Ale do wszystkiego podchodźmy rozsądnie.

Sposób żywienia psa po udomowieniu zmienił się. Nabrał on zdolności trawienia węglowodanów. Dlatego w gotowych dietach stosowane są zboża. Nietolerancję glutenu wykazują osobniki z jednej z linii seterów irlandzkich.

Reklama

Można się domyślać, że ze zwiększeniem możliwości trawienia produktów roślinnych mogła zmniejszyć się zdolność do trawienia mięsa. Dlatego karmienie psa tylko mięsem jest możliwe, ale nie jest konieczne.

Prawdopodobnie im mniej prymitywna rasa, tym gorzej znosi żywienie mięsem. Biorąc pod uwagę współczesne życie, żywienie karmą ze sklepu jest po prostu wygodne. Przy jej podawaniu pamiętajmy, by pies miał dostęp do świeżej i czystej wody.

Lek. wet. Katarzyna Chodkiewicz-Szatanek, spec. chorób psów i kotów, specjalista chirurg

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Zobacz również

  • Demaskujemy sztuczki operatorów

    Firmy coraz ostrzej walczą o klientów kablówki, telefonów i internetu. Aby zdobyć ich jak najwięcej i zatrzymać, stosują różne triki – "przereklamowują” swoje usługi lub nie mówią wszystkiego... więcej